Jak znaleźć motywację do ćwiczeń? Aktywność fizyczna z Akademią Manuka

Nie ma co ukrywać, że aktywność fizyczna powinna odgrywać bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Nasza Akademia Manuka jest inicjatywą, której zadaniem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także – codziennego ruchu. Jednak problemem ogromnej liczby osób postanawiających zmienić swoje życie jest motywacja. Początkowy zapał bardzo często kończy się tak, że ostatecznie i tak zamiast ćwiczeń wybieramy niezdrowe przekąski i kolejny odcinek serialu do obejrzenia. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak znaleźć motywację do ćwiczeń. A dla osób już zmotywowanych – polecamy ćwiczenia z Akademią Manuka.

jak nie przestać ćwiczyć aktywność fizyczna z miodem manuka

 

Jak zacząć ćwiczyć? 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zawsze najtrudniej jest wykonać pierwszy krok. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną. Specjaliści zgodnie twierdzą, że dobrą motywację do rozpoczęcia ćwiczeń stanowią... zakupy. 

Na zakup nowych butów, odzieży i gadżetów wydamy pewną sumę pieniędzy i choćby z tego względu postaramy się rozpocząć ćwiczenia. Jest także druga strona medalu – w wygodnych i dopasowanych do naszego gustu ubraniach czujemy się o wiele lepiej, mamy więcej energii, co bezpośrednio przekłada się na chęć do ćwiczeń. 

Bardzo dużym problemem wśród osób decydujących się na regularne ćwiczenia jest utrzymanie motywacji przez długi czas. Niestety, przyczyną tego stanu rzeczy bardzo często jest mierzenie zbyt wysoko i zakładanie nieosiągalnych celów, zwłaszcza na początku swojej przygody z aktywnością fizyczną. Nie ma co oczekiwać, że zaledwie po kilku tygodniach treningu będziemy w stanie przebiec maraton czy też wycisnąć spory ciężar na siłowni.

Nagradzajmy się za drobne postępy – w końcu każdy dzień ćwiczeń jest krokiem do wymarzonej sylwetki, zdrowia i świetnej kondycji. Dlatego też warto sporządzić plan ćwiczeń, który będzie przede wszystkim realny i dopasowany do faktycznych możliwości. Powolny, stopniowy rozwój pozwala na utrzymanie motywacji i krok po kroku zbliża do zamierzonego celu. Osoby zastanawiające się, jak zacząć ćwiczyć, powinny przetestować ćwiczenia z Akademią Manuka, które doskonałe są dla początkujących.

 

Jak nie przestać ćwiczyć? 

Nawet najbardziej zmotywowane do ćwiczeń osoby po kilku tygodniach często mają wrażenie, że cały ich wysiłek idzie na marne. To najprostsza droga do poddania się i zaprzestania ćwiczeń na dobre. Dlatego każdej osobie zdecydowanej na ćwiczenia z Akademią Manuka radzimy uzbroić się w mały notes, w którym na bieżąco będziemy opisywać swoje postępy. Dopiero po pewnym czasie, kiedy powrócimy do pierwszych wpisów z początków przygody z aktywnością fizyczną, przekonamy się na własne oczy, jak wielkie postępy zrobiliśmy.  

Uświadomienie sobie, że ten sam dystans, który dziś pokonujemy w pół godziny, jeszcze trzy miesiące temu zajmował nam trzy razy więcej czasu, bezpośrednio przekłada się na zwiększenie motywacji do ćwiczeń.

akademia manuka jak zacząć ćwiczyć motywacja

Niektórym w utrzymaniu motywacji pomaga zapisywanie postępów ćwiczeń

 

Jak nie poddawać się w aktywności fizycznej?

Brak chęci do ćwiczeń raz na jakiś czas doskwiera chyba każdemu. W takiej sytuacji często zadajemy sobie pytanie, jak się motywować do ćwiczeń. Otóż, warto zastanowić się, jakie cele związane z aktywnością fizyczną, zapewnią nam szczęście.

Osoby, dla których priorytetem jest rodzina, mogą zdecydować się na wspólną aktywność fizyczną pozwalającą na zacieśnianie rodzinnych więzi. Ci, którzy na pierwszym miejscu stawiają zdrowie, mogą sobie racjonalnie wytłumaczyć, że wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu. Łasuchy z kolei powinny pamiętać o tym, że aktywność fizyczna pozwala im na częstsze odstępstwa od diety, oczywiście wciąż w granicach rozsądku.

 

O czym pamiętać przy aktywności fizycznej?

Te osoby, które decydują się na ćwiczenia z Akademią Manuka, jak i te, które wybierają inne rodzaje treningów, powinny pamiętać, że przy aktywności fizycznej warto przestrzegać kilku zasad.

Jak już wspominaliśmy, posiłek spożywany bezpośrednio po treningu ma ogromne znaczenie dla pracy całego organizmu. Tuż po ćwiczeniach warto sięgnąć więc po węglowodany, które pozwalają uzupełnić glikogen wykorzystany podczas aktywności jako paliwo dla mięśni. Z naszej strony zalecamy po treningu Miód Manuka MGO™, który jest doskonałym sposobem na dostarczenie organizmowi cennych węglowodanów po zakończeniu aktywności. 

Miód Manuka MGO™ to wyjątkowy gatunek miodu prosto z Nowej Zelandii. Wyróżnia się wyrazistym, nieoczywistym smakiem oraz dużą i niespotykaną zawartością aktywnego składnika methylglyoxalu (w skrócie MGO) niespotykaną w żadnym innym produkcie spożywczym. To właśnie ze względu na tą substancję Miód Manuka MGO™ stał się najmocniej przebadanym miodem na świecie!

jak nie przestać ćwiczyć motywacja ćwiczenia akademia manuka

Wspólne ćwiczenia też potrafią napędzać do działania

 

Akademia Manuka wsparciem w aktywności fizycznej 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas pandemii był mocno obciążający dla naszych organizmów. Dla większości z nas problemy z kondycją oraz regularną aktywnością fizyczną stały się chlebem powszednim. Dlatego też stworzyliśmy Akademię Manuka, która stanowi nieocenione wsparcie w walce o zdrową aktywność każdego dnia. 

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium