Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Miody Manuka gwarancja jakości

MGO™ - GWARANCJA JAKOŚCI POTWIERDZONA NAUKOWO

Miody Manuka różnią się pomiędzy sobą składem. Niezależni naukowcy stworzyli rzetelny system certyfikacji miodów Manuka, który informuje o rzeczywistym składzie miodu, tym samym chroni konsumenta przed nadużyciami ze strony nieuczciwych producentów.

Firma Manuka Health New Zealand Ltd. (MHNZ), bazując na odkryciu prof. Henle, stworzyła pionierski system określenia jakości miodu Manuka wyrażanej w zawartości składnika - methylglyoxal (MGO). MHNZ jako pierwsza wprowadziła metodę oznaczania poszczególnych partii miodu z wykorzystaniem symbolu MGO™, tworząc tym samym nowe standardy. Oznaczenie to informuje konsumentów o koncentracji methylglyoxalu we wszystkich słoikach konkretnej partii miodów Manuka, w przeliczeniu na kilogram miodu. Przykładowo, symbol MGO™ 400+ oznacza, że zawartość methyloglyoxalu w tym miodzie wynosi co najmniej 400 mg/kg.

Certyfikacja miodu Manuka skalą MGO™ spełnia wszystkie wymogi stawiane testom chemicznym przeznaczonym do oznaczania jakości żywności: została poddana do publicznej wiadomości, jest możliwa do wykonania w dowolnym, akredytowanym laboratorium zajmującym się badaniem żywności, to wiarygodna i powtarzalna metoda. Skala błędu wynosi zaledwie 2%, co pozwala zagwarantować, że poziom methylglyoxalu w miodzie na pewno nie jest niższy, niż deklarowany na opakowaniu.

Metoda oznaczania zawartości metyloglyoxalu jest uznanym przez rząd Nowej Zelandii mierzalnym sposobem określania jakości miodu Manuka. Mówią o tym rządowe wytyczne zawarte w dokumencie: Guidance dokument: Interim Labelling Guide for Mānuka Honey opublikowanym 31 lipca 2014 r. przez Ministry of Primary Industries (nowozelandzki odpowiednik ministerstwa rolnictwa).

Czytaj więcej o kontroli jakości Miodu Manuka

Miody Manuka

MGO™ i UMF™

Zarówno MGO, jak i UMF są systemami oceny miodu Manuka i oba mierzą zawartość MGO (methylglyoxal). Nie wszystkie miody są równe, mogą się od siebie bardzo różnić, dlatego ważne jest testowanie poziomu methylglyoxalu. System oceny MGO™ to precyzyjny i niezawodny test, który w prosty i bezpośredni sposób odzwierciedla zawartość methylglyoxalu w miodzie.

Manuka Health jest również członkiem Stowarzyszenia UMFHA

Symbol MGO™ - gwarancja jakości potwierdzona naukowo

Zestaw cukierków z Miodem Manuka Zestaw cukierków z Miodem Manuka
Cena:

109,80 zł

Cena regularna: 122,00 zł

Najniższa cena: 122,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
3 x Cukierki z Miodem Manuka MGO™ 400+, Propolisem i witaminą C, suplement diety 3 x Cukierki z Miodem Manuka MGO™ 400+, Propolisem i witaminą C, suplement diety
Cena:

89,10 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium