Turystyka aktywna dla seniorów. Akademia Manuka.

Podróże seniorów są coraz częściej wybieraną formą spędzania wolnego czasu. Nie ma w tym nic dziwnego! To  doskonały sposób na oderwanie się od codziennej rutyny, poznanie nowych miejsc, nawiązanie znajomości, a także skorzystanie z turystyki aktywnej. Sport wśród seniorów cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest nie tylko korzystny dla zdrowia fizycznego, ale także poprawia nastrój oraz zmienia nastawienie do życia.

turystyka-aktywna-dla-seniora

Czym jest turystyka aktywna seniorów?

Pojęcie turystyki jest znane nam wszystkim. Jednak pewne novum może stanowić turystyka aktywna. Jest to najczęściej sportowa turystyka seniorów będąca połączeniem wyjazdów w ciekawe miejsca z uprawianiem aktywności fizycznej. Taki zorganizowany wyjazd ma wiele zalet. Umożliwia zdyscyplinowanie, zaplanowanie i zapewnienie właściwej opieki osobom potrzebującym aktywności ruchowej.

Sport dla seniora jest bardzo istotny ze względu na zdrowie i kondycję, a także aspekty psychologiczne i społeczne. Podróże seniorów są połączeniem spotkań grupowych, zwiedzania, relaksu, wspólnego spędzania czasu i aktywności fizycznej. Plan wycieczki jest dopasowany do możliwości uczestników pod względem ilości i rodzajów atrakcji, jak i intensywności ćwiczeń dla seniorów.

senior-w-podrozy

Jakie zalety ma aktywna turystyka dla seniorów?

Aktywność fizyczna powinna towarzyszyć nam każdego dnia, by dbać o zdrowie i dobrą kondycję organizmu. Niestety coraz częściej młode osoby mają problem z regularnym wykonywaniem ćwiczeń czy mobilizacją do chodzenia na zajęcia sortowe. Trudno więc się dziwić, że często sport dla seniorów także jest niemałym wyzwaniem. W zachowaniu regularności treningów może pomóc turystyka aktywna i zajęcia organizowane w ramach podróży dla seniorów.

Sportowa turystyka dla seniorów to zajęcia odbywające się pod okiem specjalistów i trenerów, którzy nieustannie czuwają nad poprawną techniką wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu zawsze przeprowadzana jest odpowiednia rozgrzewka, bezpieczny trening właściwy oraz ćwiczenia rozciągające, które eliminują ryzyko wystąpienia kontuzji.

cwiczenia-dla-seniora

Sportowa turystyka dla seniorów – na co zwrócić uwagę?

Wybierając wycieczkę dla seniorów, warto wybrać ofertę, gdzie senior będzie miał możliwość zobaczenia nieznanych miejsc i skorzystania z zajęć rehabilitacyjnych, masaży leczniczych, kąpieli w wodach termalnych itp.

Turystyka aktywna to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, z  której warto skorzystać wraz grupą znajomych. Ponadto aktywność fizyczna uprawiana w grupie osób, które się zna, może okazać się nieco łatwiejsza i przyjemniejsza. To również dobry sposób, aby wprowadzić do codziennej rutyny prawidłowe nawyki i rozpocząć zdrowy tryb życia. Wyjazd ze znajomymi może zapoczątkować wspólne treningi na siłowni, jogę czy uprawianie nordic walking.

nordic-walking-dla-seniora

 

Turystyka aktywna seniorów – o czym warto pamiętać, planując wyjazd?

Niezależnie od tego, czy senior będzie uprawiał sport w ramach wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży, stowarzyszenie, czy grupę znajomych, należy pamiętać, by dobrze przemyśleć pakowanie bagażu. Z pewnością przyda się wygodny strój sportowy, wysokoenergetyczne przekąski, woda i podręczna apteczka.

Delikatna skóra seniorów podczas intensywnych ćwiczeń jest szczególnie narażona na rodzaju urazy i otarcia. Warto wówczas zastosować Antybakteryjny miód Manuka na rany, który jest wyrobem medycznym do stosowania na skaleczenia, zadrapania, opatrzenia i owrzodzenia ran. składzie Antybakteryjnego Miodu Manuka na rany znajduje się wyłącznie drogocenny, sterylny miód Manuka klasy medycznej, który powinien się znaleźć w każdej domowej apteczce.

 

 

 

 

 

 

 

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium