Co powinna zawierać wakacyjna apteczka? Poradnik Miodów Manuka MGO™

Wakacje to oczywiście odpoczynek oraz letnia beztroska i nikt w tym czasie nie planuje chorować. Jednak, jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony, a drobne skaleczenia, ukąszenia czy inne dolegliwości związane z podróżą, zmianą klimatu czy dietą mogą przydarzyć się każdemu. Jak skompletować wakacyjną apteczkę, aby być przygotowanym na każdą ewentualność? Poradnik Miodów Manuka MGO™ podpowiada.

co powinna zawierać apteczka bezpieczeństwo na wakacjach

  

Jak skompletować wakacyjną apteczkę?

Planując wakacyjny wyjazd, musimy uruchomić naszą wyobraźnię i przewidzieć różne niespodziewane okoliczności, jakie mogą się nam przytrafić zarówno w podróży, jak i na miejscu. Powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce, do którego się wybieramy, nasz wiek oraz cel wakacyjnej podróży.

Inaczej przecież skompletujemy apteczkę, kiedy planujemy górską wspinaczkę, a inaczej, kiedy nastawiamy się na plażowanie i kąpiel w morzu lub jeziorze. Ważne też, czy będziemy czas spędzać w letnim kurorcie z dostępem do aptek oraz opieki medycznej, czy raczej wybieramy wyjazd na własną rękę w bardziej ustronne miejsce.

Pamiętajmy, by szczególnie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

co powinna zawierać apteczka pierwsza pomoc osoby w podeszłym wieku

Pamiętajmy, by szczególnie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci oraz osób w podeszłym wieku

 

Co włożyć do wakacyjnej apteczki, czyli jakie leki zabrać na wyjazd

Każda apteczka turystyczna powinna zawierać podstawowe medykamenty, które pozwolą nam skutecznie interweniować w nagłej sytuacji. Należą do nich oczywiście środki opatrunkowe, dezynfekujące, leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe czy preparaty na biegunkę oraz inne dolegliwości pokarmowe.

W przypadku chorób przewlekłych wakacyjna apteczka musi zawierać wszystkie leki, które przyjmujemy na stałe. Jeśli cierpimy na chorobę lokomocyjną, nie wolno nam zapomnieć o lekach, które złagodzą te przykre dolegliwości.

Warto pamiętać, że latem mogą nasilać się wszelkiego typu alergie, dlatego – jeżeli na jakąś cierpimy – wakacyjna apteczka powinna zawierać też preparaty przeciwalergiczne.  

 apteczka pierwsza pomoc co powinna zawierać apteczka wakacyjna

Podstawę apteczki na wyjazd w góry powinny stanowić środki opatrunkowe

 

Wyjazd nad morze, wyjazd w góry, czyli co jeszcze zabrać ze sobą

Bez względu na to, czy planujemy wyjazd w góry, czy nad morze, w każdym niezbędniku urlopowicza, powinny znaleźć się preparaty chroniące nas przed promieniowaniem UV. Najlepiej zaopatrzyć się w te oznaczone SPF powyżej 50, które zapewniają najlepszą ochronę.

Warto także zabrać ze sobą preparaty łagodzące ewentualne poparzenia skóry w postaci pianek czy żeli z pantenolem, allantoiną, lub aloesem. Niezwykle ważne jest też odpowiednie nawilżenie skóry po jej ekspozycji na słońce.

Wybierając się na wakacje, nie zapominajmy też o repelentach odstraszających owady czy środkach łagodzących ewentualne ukąszenia. Szczególnie niebezpieczne są kleszcze, dlatego na urlop warto spakować do apteczki praktyczny zestaw ułatwiający ich usuwanie.

Góry są miejscem, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na wszelkiego typu urazy, jak skaleczenia, otarcia czy stłuczenia, dlatego podstawę apteczki na wyjazd w góry powinny stanowić środki opatrunkowe. Pomocne będą różnego rodzaju i wielkości plastry, bandaże, kompresy gazowe oraz preparaty dezynfekujące czy żele łagodzące stłuczenia i obrzęki.

Przyda nam się też dwustronna folia NRC, która pozwoli zabezpieczyć nasze ciało przed wpływem zbyt wysokiej bądź zbyt niskiej temperatury. Innym praktycznym elementem każdej górskiej wyprawy będzie trójkątna chusta, która pozwoli na unieruchomienie kontuzjowanej części ciała.

 

Apteczka na wyjazd za granicę

Pamiętajmy, że wybierając się za granicę, możemy zabrać ze sobą tylko leki na własny użytek, które nie powinny przekraczać liczby opakowań wynikających z dawkowania i czasu pobytu. Oczywiście różne kraje mogą mieć odrębne regulacje w tym zakresie, dlatego, aby uniknąć przykrych niespodzianek lepiej to przed wyjazdem dokładnie sprawdzić.

Warto zabrać też ze sobą własną dokumentację medyczną, która przyda nam się zarówno w przypadku nagłej choroby lub jej zaostrzenia, jak i podczas rutynowej kontroli na granicy.

Przydatne informacje znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: Informacje dla podróżujących.

 

Antybakteryjny Miód Manuka na rany

Co poza plastrami zabrać na wyjazd? Nasza propozycja to naturalny produkt na rany zawierający 100% sterylny Miód Manuka MGO™ z Nowej Zelandii.

Antybakteryjny Miód Manuka MGO™ na rany stanowi specjalnie opracowaną recepturę wspomagającą regenerację uszkodzonej tkanki skóry. To najwyższej klasy produkt medyczny, który skuteczne przyspiesza gojenie ran.

Skutecznie wspomaga również oczyszczanie rany z martwych tkanek oraz zapewnia  optymalne środowisko nowym tkankom, co przyspiesza proces regeneracji i zmniejsza ryzyko powstania blizn.

Maść ma silne działanie antybakteryjne oraz osmotyczne, dzięki czemu chroni uszkodzone miejsce przed infekcją, ale też zapewnia niskie pH skóry.

Jak opatrywać rany z Miodem Manuka MGO™? Ranę należy przemyć wodą tak, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie na uszkodzonym obszarze rozprowadzić cienką warstwę maści i przykryć to odpowiednim opatrunkiem.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium