Zmiany – nowa praca, jak szukać, na co zwrócić uwagę? Poradnik Miodów Manuka

Wypalenie zawodowe to zjawisko, które może dotknąć każdego. Syndrom zmęczenia pracą, według specjalistów, jest bardzo poważnym problemem, który dotyka ludzi w każdym wieku. Niestety, u wielu z nich strach przed zmianami i znalezieniem nowego stanowiska okazuje się o wiele silniejszy. Jak go pokonać? W jaki sposób szukać nowej pracy?

 praca nowa praca zdalna praca miód manuka saszetki z miodem

 

Jak pokonać strach przed zmianami?

Osoby, które chcą zmienić pracę, bardzo często odczuwają silny strach, które powstrzymuje ich przed działaniem. Trzy podstawowe sobie sprawę z tego, że lęk przed zmianami to całkowicie normalne zjawisko. Nie można jednak pozwolić, by paraliżował on życie osobiste i zawodowe.

Dlaczego boimy się zmieniać pracę? Przede wszystkim, nigdy nie jest się pewnym, czy to dobry moment na zmianę swojego życia. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że im dłużej tkwi się w niepożądanej sytuacji, tym trudniej podjąć decyzję o zmianie. Stan stagnacji to coś, z czego wyjątkowo ciężko jest się wydostać. Trzeba pamiętać, że zmiana jest procesem – warto podejść do niego na spokojnie i dać sobie czas niezbędny na zaakceptowanie zmian.

Emocje, które towarzyszą zmianom w życiu zawodowym, bywają naprawdę różne. Są to poczucie winy, strach bądź też złość. Nawet zmiana, która jest w pełni w chciana i zaplanowana, może wiązać się z trudnymi emocjami, które ciężko przepracować. Pierwszym krokiem do wkroczenia w nowy etap życia zawodowego jest zapoznanie się ze swoimi emocjami i zaakceptowanie ich.

 

Pozytywne nastawienie to podstawa

Brzmi jak wyświechtany frazes? Jednak specjaliści zgodnie twierdzą, że pozytywne nastawienie pozwala otwierać się na nowe doświadczenia i mobilizować do działania. Szukając nowej pracy warto nastawić się w odpowiedni sposób, wspominając rzeczy, za które jest się wdzięcznym i które pozytywnie wpływają na życie.

Jeśli potrzebne jest wsparcie, warto go poszukać – choćby wśród rodziny i przyjaciół. Wsparcie najbliższych osób stanowi doskonałą motywację i pozwala spojrzeć na zmianę życia zawodowego z innej perspektywy.

praca nowa praca zdalna praca miód manuka saszetki z miodem

Warto zadbać o dobre nastawienie 

 

Gdzie szukać pracy?

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby poszukujące pracy korzystały głównie z mediów tradycyjnych i osobistych kontaktów. W dzisiejszych czasach anonse w prasie zdecydowanie odchodzą do lamusa. Poszukiwanie pracy w przeważającym stopniu przeniosło się do Internetu. To właśnie tutaj dostępne są różnego rodzaju portale z ofertami zatrudnienia – jest ich tak dużo, że osoby poszukujące pracy naprawdę mają w czym wybierać.

Ogromną zaletą tego typu stron jest to, że można dokładnie przefiltrować oferty pracy, skupiając się wyłącznie na tych interesujących.

Poszukiwań zatrudnienia nie warto ograniczać się wyłącznie do sieci. Warte uwagi oferty pracy znaleźć można choćby w urzędach pracy, agencjach zatrudnienia, a także rozpytując wśród znajomych. W poszukiwaniu pracy trzeba wykorzystać wszystkie możliwe sposoby, aby mieć pewność, że żadna interesująca oferta nie umknęła naszej uwadze.

 

Kiedy trzeba się przebranżowić?

Wielu pracowników zastanawia się, jak znaleźć pracę po czterdziestce. W sytuacji, kiedy znalezienie nowej pracy jest bardzo trudne, być może warto rozważyć przebranżowienie. Warto wziąć pod uwagę ten wariant kiedy:

  • odczuwa się nieustającą i trwałą awersję do aktualnie wykonywanej pracy,
  • na aktualnym stanowisku marnuje się swoje predyspozycje i talenty,
  • ma się wyjątkowo niskie mniemanie o aktualnym zajęciu,
  • pomimo wieloletniego doświadczenia wciąż nie wiąże się w przyszłości z aktualną branżą,
  • wciąż ma się przeświadczenie o niewłaściwie wybranej ścieżce kariery.

Jeszcze do niedawna większość pracowników unikała przebranżowienia jak ognia. W dzisiejszych czasach decyzja ta zdecydowanie zyskuje na popularności. Przebranżowienie pozwala wprowadzić do swojego życia zawodowego realną zmianę, pobudza do działania i otwiera nowe możliwości na przyszłość. Pożegnanie w pracy może być bardzo wzruszające, jednak trzeba traktować je jako początek czegoś nowego.

praca nowa praca zdalna praca miód manuka saszetki z miodem

Zmiana pracy to może być nowy początek

 

Jak się odnaleźć w nowej pracy?

Wydawać by się mogło, że po znalezieniu nowej pracy, najtrudniejsze ma się już ze sobą. A tymczasem odnalezienie się w nowym miejscu zatrudnienia wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka przydatnych wskazówek, które mogą okazać się pomocne w tym temacie.

Przede wszystkim, warto uświadomić sobie, że przyjęcie do nowej pracy oznacza, że zostało się wybranym spośród wielu kandydatów startujących w procesie rekrutacji. Oznacza to, że ktoś w firmie uwierzył w nasze możliwości i zdolności.

Proces wprowadzania nowego pracownika do firmy musi nieco potrwać. To czas, kiedy można zapoznać się z dokładnym zakresem swoich obowiązków, zwyczajami panującymi w firmie oraz obowiązującym w niej dress codem. W procesie zapoznawania się z firmą warto pytać tak dużo, jak to możliwe. Dzięki temu można szybciej zdobyć potrzebną wiedzę.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w nowej pracy jest zdrowe i zbilansowane śniadanie. Z racji tego, że nigdy nie wiadomo, czy w danej firmie funkcjonuje stołówka bądź też kawiarenka, pożywny posiłek warto zabrać ze sobą z domu. Po co niepotrzebnie stresować się burczeniem w żołądku? Pierwszy dzień w nowej pracy i tak jest wystarczająco stresujący!

Aby mieć energię na cały dzień i naukę nowych rzeczy, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią porcję łatwo przyswajalnych węglowodanów. Tych dostarczyć mogą cukierki Manuka bądź też podręczne saszetki z Miodem Manuka, które zawsze można mieć przy sobie i sięgnąć po niej w razie potrzeby.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium