Dlaczego większość miodów manuka jest sprzedawanych w słoikach z plastiku?

Miód Mānuka MGO™ jest transportowany do naszych domów z dalekiej Nowej Zelandii. Odpowiednie opakowanie miodów jest więc kluczowe dla utrzymania ich jakości. Dlaczego jednak Miód Mānuka MGO™ jest oferowany w słoiczkach z plastiku PET, a nie ze szkła? Udzielamy odpowiedzi!

miody manuka zdrowie słociki z plastiku pet

 

Miód manuka w słoiczkach z plastiku

Jak pewnie zauważyliście, Miód Mānuka MGO™ jest sprzedawany w plastikowych słoikach. Może to dziwić, zważywszy na fakt, że właściwie wszystkie znane nam polskie miody kupujemy w słoikach szklanych. Ponadto plastik jest często określany jako szkodliwy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że do pakowania Miodów Mānuka MGO™ używany jest bardziej ekologiczny plastik PET. 

Producent pakuje miody w bardzo wysokiej jakości plastikowe słoiczki, które w niezmienionej postaci docierają do naszego kraju. W Polsce dodana zostaje jedynie etykieta. Nie mamy się o co martwić, ponieważ producent funkcjonalnych i poręcznych plastikowych słoików spełnia wszelkie rygorystyczne standardy produkcji miodu i posiada wszystkie odpowiednie certyfikaty.

 

Jakie zalety ma plastik PET?

Główną zaletą plastiku PET jest fakt, że można go poddać recyklingowi. Jeśli więc segregujemy śmieci i zużyty plastikowy słoiczek trafi do pojemnika przeznaczonego na plastik i tworzywa sztuczne, zostanie on wykorzystany ponownie i nie będzie zaśmiecał Ziemi. Zatem, jeśli zastanawiamy się nad tym, czy Miód Mānuka MGO™ idzie w parze z ekologią, odpowiedź brzmi: tak. 

Kolejną bardzo ważną zaletą plastiku PET jest fakt, że jest to tworzywo sprawdzone i przebadane pod kątem przechowywania w nim żywności. Plastik PET nie wchodzi w reakcje chemiczne z przewożoną w nim żywnością, dlatego nie zagraża zdrowiu i nie wpływa na zawartość opakowania. Dzięki temu możemy cieszyć się w pełni naturalnym Miodem Mānuka MGO™. Oprócz tego jest także odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i trudno go przebić.

miód manuka transport słoiczki plastikowe pet

Miód Mānuka MGO™ w plastikowych słoiczkach jest bardziej bezpieczny podczas podróży

 

Dlaczego Miód Mānuka MGO™ jest sprzedawany w plastikowych słoikach?

Przede wszystkim plastikowy słoik nie ulegnie potłuczeniu, co jest bardzo ważne dla ochrony miodów w transporcie. Miód Mānuka MGO™ musi przebyć bardzo długą drogę z Nowej Zelandii do Polski, dlatego szklane opakowanie byłoby bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Stosowanie wysokiej jakości plastiku PET minimalizuje to ryzyko niemal do zera.

Plastikowe słoiki są ponadto wyposażone w odpowiednie uszczelki i zabezpieczenia, dzięki czemu cała ich zawartość pozostaje na swoim miejscu i nie wycieka. Dzięki temu możemy także szczelnie zamknąć słoik już po otwarciu, co jest bardzo ważne dla odpowiedniego przechowywania wszystkich miodów. Dzięki temu możemy przez długi czas cieszyć się naturalnym Miodem Mānuka MGO™.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium