Miód Manuka – hit czy kit?

Miód Manuka zyskuje coraz większą popularność, która niesie za sobą coraz to nowsze i bardziej rewolucyjne informacje na jego temat. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko, co przeczytamy w Internecie, jest prawdą! Postanowiliśmy zatem przedstawić Wam rzetelne fakty na temat Miodu Manuka i odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy Miód Manuka to hit czy jednak kit?

miód manuka czy warto czy lepszy hit kit

 

Czy Miód Manuka jest lepszy od polskich miodów?

Polskie miody są znane i cenione od wielu pokoleń. Już nasze babcie i prababcie wykorzystywały je zarówno w kuchni, jak i w tzw. medycynie naturalnej – stosując miody na przykład jako środek bakteriobójczy na rany. Choć tradycja pszczelarstwa w Polsce ogranicza się głównie do terenów wiejskich i jest kultywowana przez pszczelarzy-amatorów, Polacy chętnie kupują miody z pasieki. 

Być może niektórym wydaje się, że kupowanie nowozelandzkiego miodu manuka to „zdrada” polskich pszczelarzy i atak na rodzimą gospodarkę. Producenci Miodu Manuka nie dążą jednak do uznania ich produktu za jedyny słuszny i wyeliminowania innych rodzajów miodu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszej kuchennej szafce Miód Manuka stał obok wielokwiatowego, akacjowego czy lipowego.

 

Cena Miodu Manuka

Cena Miodu Manuka rzeczywiście może odstraszać, zwłaszcza gdy porównamy ją do ceny polskich miodów. Za słoiczek Miodu Manuka MGOTM zapłacimy od 80 do ponad 200 złotych, w zależności od zawartości methylgloxalu (im większe stężenie, tym droższy miód).

Dlaczego Miód Manuka MGOTM jest taki drogi? Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim krzew manuka, z którego ten miód powstaje, jest wyjątkowy i występuje jedynie na dziewiczych terenach Nowej Zelandii i niektórych obszarach Australii. Efektem tego pszczoły są często transportowane helikopterem do trudno dostępnych miejsc jego występowania.

Oprócz tego, procesowi produkcji Miodu Manuka MGOTM towarzyszą nieustanne badania i testy, które – choć generują koszty – gwarantują jednocześnie najwyższą jakość produktu. Na koniec trzeba dodać wydatki związane z eksportem z Nowej Zelandii do kraju docelowego.

miód manuka hit kit podróż z nowej zelandi

Wysoka cena miodów manuka wynika, między innymi, z konieczności transportu z Nowej Zelandii

 

Miód Manuka – dlaczego warto?

Warto kupić słoiczek Miodu Manuka choćby po to, aby przekonać się na własnej skórze „o co tyle hałasu”. Popularność miodów manuka niektórych może wręcz zniechęcać do zakupu, ponieważ jeśli coś jest popularne, to pewnie tylko dlatego, że jest modne, zagraniczne. Dlatego najlepiej przekonać się o wyjątkowości manuki samemu.

Tym, co wyróżnia Miód Manuka MGOTM na tle polskich miodów, jest natomiast zawartość substancji czynnej o nazwie methylgloxal (w skrócie MGO), która w takim stężeniu występuje wyłącznie w oryginalnych Miodach Manuka. Polskie miody zawierają jedynie śladowe ilości tej substancji. 

Miód Manuka ma ponadto niezwykle oryginalny, unikalny smak. Mało słodki, lekko ziemisty, kwiatowo-goryczkowy i bardzo intensywny, pozostawiający interesujące uczucie na języku. Nie da się go porównać do smaku żadnego ze znanych nam polskich miodów i choćby z tego powodu warto kupić jeden słoiczek.

Dzięki wyjątkowości smaku miodu manuka możemy dodawać go do ulubionych potraw (musli, jogurty, sałatki, desery), aby nadać im zupełnie nowy smak i zmienić coś w swojej kuchni.

 

Miód Manuka – hit!

Miody manuka zdecydowanie nie są przereklamowane i nie zyskują popularności wyłącznie ze względu na modę czy promowanie przez celebrytów. To wyjątkowy produkt bardzo wysokiej jakości, którą to stale potwierdzają badania i testy. W dzisiejszych czasach trudno o w 100% naturalną żywność, a jednak – Miód Manuka MGOTM właśnie taki jest!

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium