Miód z mleczkiem pszczelim – eliksir życia?

Mleczko pszczele w miodzie jest naturalnym produktem. Po angielsku mleczko pszczele nazywane jest „Royal Jelly”, co w tłumaczeniu oznacza królewską galaretkę. Często mleczko nazywane jest też eliksirem życia, z racji jego zbawiennego oddziaływania na pszczoły.

Miód z mleczkiem pszczelim – eliksir życia?

 

 

Miód z mleczkiem pszczelim zawdzięczamy pszczołom - jego składniki stanowią podstawowe wysokoenergetyczne pożywienie dla młodych osobników, jak i dla królowej matki. To właśnie ono zapewnia witalność i długowieczność. Co ciekawe, królowa żyje często, aż 40 razy dłużej niż inne pszczoły niekarmione mleczkiem.

 

Miody z mleczkiem pszczelim

Miody z zawartością mleczka pszczelego to prawdziwy rarytas dla smakoszy pszczelich wytworów. Stanowią one ponadto wspaniałe wzbogacenie codziennej diety. Odżywiają organizm, dodają energii i wigoru, a także pobudzają sprawność fizyczną i psychiczną.

Nie bez kozery mleczko pszczele nazywane jest eliksirem życia. Odkryto całą gamę pozytywnych wpływów tego produktu na zdrowie i samopoczucie człowieka. Jednak składnik ten jest bardzo ciężki do nabycia, stąd również dostępność miodu z jego zawartością jest bardzo ograniczona.

Miód z mleczkiem pszczelim – eliksir życia?

 Mleczko pszczele jest nazywane eliksirem życia

 

Eliksir życia

Wszystkie pszczoły (oprócz królowej) w ulu dostają mleczko pszczele tylko w 3 pierwszych dniach swojego życia. Zaobserwowane, że masa ich ciała wzrasta wówczas nawet 1000-krotnie. Nie ulega zatem wątpliwości, że jest to dla ich składnik o bardzo mocnym działaniu odżywiającym.

Mleczko pszczele jest produkowane w bardzo niewielkich dawkach, stąd dostępność wytworów z jego zawartością jest bardzo mała. Dla ludzi mleczko pszczele dostępne jest w postaci tytułowego miodu z mleczkiem pszczelim oraz niekiedy w kapsułkach w postaci liofilizowanej.

 

Jak rozpoznać prawdziwe mleczko pszczele?

Produkt ten charakteryzuje się kremowym kolorem o perłowym połysku. Na samym początku konsystencja mleczka pszczelego jest żelowa, jednak z upływem czasu staje się coraz gęstsza. Smak mleczka pszczelego jest stosunkowo łatwy do rozpoznania, z uwagi na fakt, iż jest kwaśnawy, a nawet cierpki. Stąd, jeśli ktoś wyczuje, że miód z mleczkiem pszczelim jest bardzo słodki, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż nie jest to 100% naturalny produkt.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium