Miód z białej koniczyny

Niektóre z gatunków miodów, takie jak lipowy, gryczany, wielokwiatowy czy akacjowy, zna lub przynajmniej kojarzy każdy z nas. Jednak oprócz tych najbardziej popularnych gatunków miodów, jest jeszcze cała masa tych mniej powszechnych. Do tej grupy należy miód koniczynowy. Miód koniczynowy, który, jak nazwa wskazuje, powstaje dzięki nektarowi zebranemu przez pszczoły z kwiatów koniczyny.

Miód z białej koniczyny

 

 

Charakterystyka koniczynowej dobroci

Miód koniczynowy może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach i dolegliwościach. Przede wszystkim, ten gatunek miodu ma działanie wyciszające i uspokajające. Ponadto ma również dzianie moczopędne, stąd zalecany jest przy dolegliwościach układu moczowego. Jak wiele miodów, koniczynowy może się również sprawdzić przy infekcjach i przeziębieniach.

Miód koniczynowy występuje w trzech postaciach - z nektaru z kwiatów z białej koniczyny, z czerwonej koniczyny i łączony z obu gatunków rośliny. Dziś pod lupę weźmiemy odmianę białą.

Miód ten powstaje z nektaru z kwiatów z białej koniczyny. Krystalizuje się drobnoziarniście i w odróżnieniu od innych gatunków zawiera dużo mniejszy procent wody.

Ta niezwykle rzadko spotykana odmiana miodu przeważnie występuje w większej zawartości w miodzie wielokwiatowym. Jednak przy sprzyjających warunkach pogodowych, możliwe jest uzyskanie czystego miodu z białej koniczyny.

Proces krystalizacji, podobnie jak w przypadku miodu akacjowego, trwa dosyć długo. Jednak, gdy już dobiegnie końca, powstały w ten sposób produkt jest bardzo miękki i drobny. Idealnie sprawdza się jako słodki dodatek do posiłków. W połączeniu ze świeżym chlebem i puszystym białym twarogiem tworzy wprost idealną kompozycje.

Miód z białej koniczyny 2

Miód z białej koniczyny ma wiele pozytywnych cech

 

Rzadki gatunek, który zadowoli każdego

Zapach miodu z koniczyny białej jest bardzo charakterystyczny. Ewidentnie wyczuwalna jest woń kwiatów koniczyny, jednak w porównaniu do innych gatunków, np. miodu gryczanego, jest ona bardzo delikatna.

Choć odmiana miodu z białej koniczyny jest rzadka i znalezienie jej może wymagać intensywniejszych starań, gwarantujemy, że z pewnością się opłacą! Miód koniczynowy posiada bowiem całą gamę superlatywów, które objawiają się nie tylko we właściwościach smakowych, ale także leczniczych. Ten rzadki gatunek miodu zadowoli każdego, nawet najbardziej wybrednego konesera tego słodkiego produktu od pszczół.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium