Miód konopny nie jest zbyt popularnym produktem, jednak po zapoznaniu się z jego zaletami, warto jak najszybciej zrobić dla niego miejsce na kuchennej półce. Zapewnia bowiem szerokie spektrum właściwości regenerujących oferowanych przez tzw. CBD.
Jak powszechnie wiadomo, naturalny miód jest nie tylko pełen przeciwutleniaczy, ale także dostarcza naszemu organizmowi wielu pożytecznych enzymów i składników odżywczych, dzięki czemu stanowi idealną alternatywą dla wszelkich substancji słodzących. To, co jednak wyróżnia miód konopny, to zawartość kannabidiolu czyli CBD.
Miód konopny ma delikatny, kwiatowy zapach i różni się kolorem w zależności od odmiany konopi, ale zazwyczaj jest jasnozielony, bały lub żółtawy.
Miód konopny w kuchni
Miód konopny to jeden ze słodszych miodów, dlatego stanowi idealny zamiennik cukru. Poranna kawa z miodem konopnym lub ziołowa herbatka przed snem to świetny sposób, aby z energią rozpocząć dzień lub szybciej zasnąć.
Warto także przemyśleć zastosowanie miodu z konopi w swoim codziennym jadłospisie. Wystarczy już jedna łyżeczka miodu konopnego, aby wydobyć korzenny aromat i smak każdej potrawy, nie tylko słodkiej, ale i wytrawnej.
Miód z konopi doskonale sprawdzi się chociażby w porannej granoli. Wystarczy polać nim owoce i musli z jogurtem, a następnie dodać garść orzechów lub wiórków kokosowych. Świetnie smakuje też z wszelkimi tostami i pieczywem. Miód z konopi to również doskonały dodatek do wszelkich sosów sałatkowych, pieczonych warzyw, a także wędlin i serów.
Miód konopny jest rzadko spotykany w Polsce
Żywica z roślin konopnych a zwierzęta
Co jakiś czas obrońcy praw zwierząt podnoszą alarm twierdząc, że żywica z roślin konopi może być szkodliwa dla pszczół. Tymczasem, jak wynika z badań, substancja jest dla nich całkowicie bezpieczna, ponieważ owady nie posiadają układu endokannabinoidowego. Miód konopny może być natomiast skutecznym rozwiązaniem w łagodzeniu nerwowości zwierząt domowych :)