Jak w spokoju przygotować się do świąt? Poradnik Miodów Manuka

Przygotowania do świąt to temat, który w rok w rok potrafi spędzić sen z powiek na długie tygodnie. Prawda jest taka, że wystarczy odpowiednio zaplanować przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, aby móc wypełnić cieszyć się atmosferą nadchodzących świąt i nie martwić się długą listą rzeczy do zrobienia. Osoby zadające sobie pytanie, jak przygotować się do świąt, zapraszamy do skorzystania z poradnika Miodów Manuka.

święta boże narodzenie prezenty czas z bliskimi wigilia

 

Jak przygotować się do świąt – od czego zacząć?

Przygotowanie do świąt w każdym domu może wyglądać zupełnie inaczej – jedni zarządzają generalne porządki i sprzątanie domu od strychu aż po piwnicę, z kolei innych charakteryzuje o wiele bardziej liberalne podejście. Niezależnie od tego, jak wyglądają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Twoim domu, możesz zaplanować je bez stresu i zbędnych nerwów.

Podstawa to zaplanowanie poszczególnych czynności dużo wcześniej i ułożenie specjalnego, świątecznego planera. Wystarczy wpisać do niego poszczególne etapy przygotowań, aby wiedzieć, co zrobić przed świętami, by w momencie nastania Wigilii móc cieszyć się spokojnym czasem spędzonym w rodzinnym gronie.

Tego typu kalendarz warto przygotować znacznie wcześniej – nawet w połowie listopada. Warto uwzględnić w nim takie czynności jak:

  • kupno prezentów,
  • świąteczne porządki,
  • kupno choinki i jej dekorowanie,
  • ozdabianie domu,
  • pieczenie ciast,
  • gotowanie,
  • zakupy na święta,
  • zaplanowanie wieczerzy wigilijnej,
  • przygotowanie listy zaproszonych gości.

Rozpisanie poszczególnych etapów przygotowań to odpowiedź na pytanie, jak ogarnąć święta i nie zwariować. Lista przygotowań do świąt powinna wisieć na honorowym miejscu w domu – tak aby każdy domownik, którego dotyczy, mógł się do niej stosować.

święta boże narodzenie miód manuka prezenty bliscy wigilia rodzina W czasie świąt liczy się czas z bliskimi

 

Jak zaplanować gotowanie na Święta Bożego Narodzenia?

Osoby zastanawiające się, jak przygotować się do świąt, bardzo często zastanawiają się, co przygotować na święta do jedzenia i kiedy zacząć gotowanie. Otóż, przygotowywanie świątecznych potraw warto rozpocząć od zaplanowania menu. W ten sposób można nie tylko ułożyć listę potrzebnych zakupów, ale także rozłożyć gotowanie w czasie.

Potrawy, które dobrze znoszą mrożenie, można przygotować o wiele wcześniej. Mowa tutaj o pierogach, uszkach, krokietach, łazankach z kapustą, bigosie i różnych odmianach kapusty. Te potrawy z powodzeniem można przygotować już na początku grudnia, a następnie zamrozić w szczelnie zamkniętych pojemnikach. W dzień Wigilii wystarczy je odgrzać, by dom wypełnił się ich smakowitym zapachem

Nieco wcześniej można pokusić się także o przygotowanie różnego rodzaju śledzi. Wystarczy zamknąć je w szczelnych słoikach i odłożyć do lodówki – tak przechowywane mogą z powodzeniem stać przez kilka tygodni.

Jeśli chodzi o potrawy, które przygotowuje się tuż przed świętami, to są to ciasta, mięsa, sałatki z majonezem, a także ryby. Nie ma co ukrywać – te dania najlepiej smakują podane na świeżo, dlatego można przygotowywać je najwcześniej dzień przed wigilią.

 

A co z prezentami?

Prezenty – temat, który co roku przed świętami powraca jak bumerang. Wiele osób niestety odkłada kupno prezentów na ostatnią chwilę, a później zatraca się w szalonym biegu po sklepach w poszukiwaniu odpowiednich drobiazgów. A gdyby tak w tym roku oszukać przeznaczenie i za kupno prezentów zabrać się znacznie wcześniej?

Lista przygotowań do świąt powinna koniecznie uwzględnić zakup prezentów i to odpowiednio wcześnie. Oklepane i banalne upominki to niezbyt dobry pomysł dla bliskich członków rodziny, którym chce sprawić się radość w wyjątkowym okresie świątecznym.

Jeśli nie masz pomysłu na prezent, proponujemy Ci zestawy prezentowe z Miodami Manuka MGO™. To wyjątkowe i gustowne upominki, które na pewno sprawią mnóstwo radości obdarowanym osobom.

 święta boże narodzenie miód manuka prezenty bliscy wigilia rodzina

Pakowanie prezentów może być świetną zabawą, jednak można też zdecydować się na gotowe opakowania prezentowe

 

Co zrobić przed świętami – sprzątanie

Kiedy zacząć przygotowania do świąt? Prawda jest taka, że warto znaleźć złoty środek. Nie ma najmniejszego sensu gorączkowe sprzątanie wszystkiego już na początku listopada, tak samo jak nie warto czekać z tym do ostatniego tygodnia przed świętami. Rozsądne zaplanowanie poszczególnych czynności to klucz do sukcesu. Jeśli chodzi o sprzątanie, także i je warto podzielić na etapy. Na początku można zabrać się za prace, które zajmują najwięcej czasu – pastowanie podłóg, mycie okien, pranie zasłon i firanek, porządki w meblach.

Przed świętami warto zabrać się za drobne porządki, takie jak mycie podłóg, odkurzanie, ścieranie kurzu oraz inne tego typu prace. Dzień Wigilii to moment na ostatnie poprawki – tak, aby dom na święta prezentował się jak należy.

Nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, jak przygotować się do świąt. W każdym domu istnieją inne sposoby na to, jak przygotować się do Wigilii. Uniwersalna recepta nie istnieje – najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i cieszyć się możliwością spędzenia świątecznego czasu z bliskimi osobami.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium