Wakacje to intensywny czas zabaw dla dzieci, które wyjeżdżają na obozy, spędzają dużo czasu na podwórku, poznają świat. To wtedy w ruch wchodzą hulajnogi, rowery i inne formy intensywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To sprawia, że lato jest zarazem okresem szczególnie „naznaczonym” poprzez otarcia, zadrapania, skaleczenia i drobne rany. Najczęściej do ich powstania dochodzi właśnie podczas zabawy i aktywności ruchowych. Jak radzić sobie z otarciami i skaleczeniami? Z pomocą przychodzi antybakteryjny Miód Manuka na rany.
- Ryzyko skaleczeń u dzieci
- Sposoby na dziecięce rany
- Przyspieszanie gojenia ran u dzieci
- Naturalne sposoby na dziecięce skaleczenia
Wakacyjne skaleczenia u dzieci
Pierwszym krokiem w przypadku doznania przez malucha urazu jest… uśmiech i spokój. Na ogół dzieci na wszelkiego rodzaju urazy reagują intensywnym płaczem. To twarz rodzica daje im jednak znak, jak poważna jest sytuacja. Dlatego też ważne jest zachowanie spokoju, niepanikowanie i pocieszenie dziecka.
Sygnał, jaki wyślemy w kierunku naszej pociechy, wpłynie na jego dalszą reakcję – nieco się uspokoi lub też będzie się bała. Jeśli zatem rana nie jest poważna, warto zachować zimną krew i dodać nieco humoru do całej sytuacji, aby dziecko się rozluźniło. Wakacyjne rany to przecież naturalna część letnich zabaw.
Co zrobić, gdy dziecko się zrani?
Na początek niezbędne jest obejrzenie rany dziecka i upewnienie się, czy konieczna będzie konsultacja medyczna. Jeśli nie – możemy sami zapewnić dziecku pierwszą pomoc na wakacjach. W przypadku pojawienia się krwawienia, niezbędne jest jego zatamowanie. Do tego przyda się kawałek materiału lub gaza. Następnie należy dokładnie opłukać ranę w chłodnej wodzie oraz zdezynfekować okolice rany. Do tego zaleca się zastosowanie np. soli fizjologicznej. Odradza się natomiast stosowania wody utlenionej czy jodyny.
Jeśli w ranie nadal znajdują się zanieczyszczenia takie jak piasek czy żwir, można posłużyć się zdezynfekowaną pęsetą. Ważne jest bowiem to, aby wszystkie ciała obce zostały dokładnie usunięte.
Podczas wakacyjnych aktywności nie jest trudno o skaleczenia
Jak przyspieszyć gojenie ran?
Obecność martwej tkanki, zakażenie lub wysuszenie rany czy uszkodzenie jej w procesie pielęgnacji mogą powodować wydłużenie czasu gojenia zadrapań, otarć czy skaleczeń. Dlatego w kolejnym kroku po oczyszczeniu rany warto posmarować ją antybakteryjnym Miodem Manuka na rany, który przyspiesza gojenie. Opatrunek z Miodem Manuka, dzięki lepkiej i gęstej formule preparatu, skutecznie chroni przed wystąpieniem infekcji.
Antybakteryjny Miód Manuka na rany działa oczyszczająco oraz zapewnia odpowiednie nawilżenie rany. Ponadto posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Wakacyjna apteczka z Miodem Manuka jest więc idealnym rozwiązaniem, które zapewni szybsze gojenie się rany. Bakterie zostaną skutecznie pokonane, a dodatkowo zmniejszymy prawdopodobieństwo powstania blizn.
Co stosować na rany u dzieci?
Po dezynfekcji i nałożeniu antybakteryjnego Miodu Manuka na rany, powinniśmy zabezpieczyć ranę opatrunkiem. Na mniejsze skaleczenia wystarczy plaster – najlepiej oddychający i wodoodporny. Nie zaszkodzi również wybór kolorowego, „magicznego” plastra, którego widok osłodzi dziecku trudne chwile i wzbudzi uśmiech na twarzy. Nie gorzej sprawdzi się również zastosowanie opatrunku żelowego.
W przypadku większych ran lepiej zastosować gazę i taśmę, a gdy rana nieco bardziej intensywnie krwawi – warto zastosować opatrunek uciskowy. Niezbędna jest również regularna (min. raz dziennie) zmiana opatrunku i kontynuacja zabezpieczanie rany aż do wytworzenia się strupa.
Przy niegroźnych skaleczeniach czy zadrapaniach wystarczy skorzystać ze wspomnianych domowych metod. Jeśli jednak rana jest głęboka, nie przestaje krwawić, ropieje, a u pociechy pojawiła się gorączka – powinniśmy udać się na konsultacje z lekarzem. Przy takich objawach nie należy bagatelizować sytuacji. Konsultacja będzie konieczna także wtedy gdy ciało obce wbiło się w ranę głęboko i nie byliśmy w stanie go samodzielnie usunąć.
Naturalne sposoby na skaleczenia
W przypadku wszelkiego rodzaju skaleczeń czy zadrapań u dzieci, warto mieć przy sobie antybakteryjny Miód Manuka na rany, który dzięki swoim właściwościom przyspiesza gojenie ran bez blizn, utrzymuje odpowiednie nawilżenie oraz niskie pH skóry. Działa również oczyszczająco, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu chroni malucha przed ewentualnymi infekcjami. Skład maści jest w 100% naturalny, a receptura opracowana została z myślą o delikatnej skórze naszych pociech.
W zwalczaniu ran warto postawić na skuteczne, ale też naturalne produkty. Taki też jest Antybakteryjny Miód Manuka na skaleczenia
Antybakteryjny Miód Manuka z Nowej Zelandii jest łatwy w użyciu i dostępny bez recepty. Nadaje się zarówno dla dzieci jak i niemowląt, a dzięki plastyczności i delikatności skóry dziecka, efekt stosowania maści jest nawet bardziej zauważalny niż u dorosłych. Maść z Miodem Manuka to więc pierwsza pomoc na wakacjach, którą warto uwzględnić w swojej apteczce.