Oryginalne życzenia na Święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju. Szczególny czas spotkań z bliskimi, obdarowywania się prezentami, ale przede wszystkim składania sobie świątecznych życzeń. Kiedyś traktowano je bardzo poważnie jako niezwykły dar, który ma moc sprawczą. Dzisiaj to tylko piękny zwyczaj, dzięki któremu możemy wyrazić pamięć, szacunek i miłość. Warto zawczasu pomyśleć o oryginalnych, pięknych życzeniach, które nie tylko wywołają uśmiech, ale także prawdziwe wzruszenie naszych bliskich.

życzenia na boże narodzenie przykłady oryginalne teksty

 

Życzenia na święta Bożego Narodzenia

Życzenia świąteczne mają u nas wielowiekową tradycję. Dawniej był to bardzo podniosły moment, podczas którego głowa rodziny składała życzenia wszystkim obecnym na wigilijnej wieczerzy, a dopiero potem członkowie rodziny składali je sobie nawzajem. W XVIII wieku, obok życzeń, zagościł u nas zwyczaj łamania się opłatkiem.

W XIX wieku pojawiły się pierwsze kartki świąteczne i przez lata stanowiły chyba najbardziej popularną formę życzeń. Niestety w dobie powszechnego dostępu do internetu i telefonów komórkowych ten piękny zwyczaj wyparły smsy i maile. Bez względu na formę, święta to niezwykła okazja, by za sprawą życzeń pokazać, że zależy nam na szczęściu naszych bliskich i że o nich pamiętamy.

 

Oryginalne życzenia świąteczne

Piękne życzenia świąteczne to oczywiście te niebanalne, czasem śmieszne, czasem wzruszające, ale zawsze od serca. Co zrobić, by wywołać nie tylko uśmiech, ale także w wyjątkowy sposób ująć obdarowanego?

Warto im po prostu poświęcić trochę czasu. Nie muszą być niezwykle długie, ważne za to by były odpowiednio spersonalizowane i dopasowane do odbiorcy. Inaczej przecież będą wyglądały świąteczne życzenia dla dziadków, rodzeństwa, przyjaciół czy choćby podwładnych w pracy.

Nie mniej ważna jest forma graficzna samych życzeń. Możemy oczywiście kupić gotową pocztówkę albo znaleźć ładna grafikę w sieci. Lepiej jednak, nawet jeśli nie mamy specjalnych zdolności, pokusić się o zrobienie świątecznej kartki własnoręcznie. W sieci możemy znaleźć mnóstwo oryginalnych rozwiązań. Świetnym pomysłem jest też zaangażowanie do pracy twórczej dzieci. To nie tylko znakomita okazja do wspólnej zabawy, a przede wszystkim radość i wzruszenie dla obdarowanego.

 

Jak napisać życzenia świąteczne?

Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, najważniejszy jest adresat. To, jak będą wyglądać życzenia świąteczne zależeć powinno od jego upodobań, zainteresowań czy np. poczucia humoru.

Znajomym, przyjaciołom czy kolegom z pracy najlepiej przesłać mniej formalne życzenia. Mogą to być życzenia świąteczne, które się rymują, a także swobodniejsze teksty z elementami humoru.

Jeżeli grono takich osób jest spore, trudno oczywiście dla wszystkich przygotować oryginalne teksty. Warto wtedy wysłać choćby krótkie życzenia bożonarodzeniowe, tak by wiedzieli, że w ten wyjątkowy czas o nich pamiętamy. Postarajmy się jednak nie wysyłać identycznych treści do kilku osób, bo to świadczy nie tylko o braku wyobraźni, ale także lekceważeniu tych, do których piszemy.

Kiedy adresatem życzeń jest ktoś bliski, kogo dobrze znamy i kochamy, życzenia powinny być bardziej osobiste, serdeczne i czułe. Na takie życzenia warto poświęcić więcej czasu.

Oczywiście, jeżeli mamy lekkie pióro i łatwość pisania, stworzenie pięknych życzeń nie sprawi nam większej trudności. Niestety nie każdy z nas ma talent do układania pięknych fraz, czy rymowanych wierszyków.

Z pomocą może nam przyjść wtedy internet. W sieci znajdziemy całe mnóstwo gotowych życzeń świątecznych. Pamiętajmy jednak, by ich nie kopiować w całości, mogą być bowiem wielokrotnie powielane, przez co powszechnie znane. Powinny być one jedynie inspiracją, do naszych własnych życzeń. Zmieńmy coś, połączmy frazy z różnych tekstów lub dodajmy od siebie.

W przypadku osób starszych jak nasi dziadkowie, możemy sięgnąć po staropolskie życzenia bożonarodzeniowe, nawiązujące do tradycji oraz idei samych świąt

Najbardziej formalne to życzenia dla pracodawców, pracowników czy firm, z którymi współpracujemy. O nich też nie zapominajmy w Święta Bożego Narodzenia!

Na koniec pamiętajmy jeszcze, by świąteczne życzenia były co roku inne, aby adresat nie czytał rok w rok tych samym wierszyków i sentencji!

oryginalne życzenia świąteczne boże narodzenie karteczka

Oryginalne życzenia możemy dołączyć z liścikiem przy prezencie

 

Kiedy składać życzenia świąteczne?

Jeżeli decydujemy się na tradycyjną kartkę do dalszej rodziny, znajomych czy zaprzyjaźnionych firm, nie odkładajmy tego na ostatnia chwilę. Poczta w okresie świątecznym ma znacznie więcej pracy. Może kartek jest niewiele, ale coraz bardziej popularne zakupy świątecznych prezentów przez internet mają poważny wpływ na terminowość przesyłek. Najgorsze co może być, to kiedy adresat otrzyma kartkę już po świętach!

Inaczej jest z życzeniami wysyłanymi z pomocą komórki czy internetu. Te możemy wysyłać nawet tuż przed świętami.

Życzenia najbliższym, z którymi spotkamy się podczas kolacji wigilijnej czy świąt, oczywiście złożymy osobiście. Warto też kartkę z życzeniami dodać do prezentu. Niewielki bilecik dołożony do np. do własnoręcznie zrobionych pierniczków, ulubionego słoiczka Miodu Manuka MGO™ czy konfitur będzie niezwykle sympatyczną pamiątką świątecznego spotkania.

I wreszcie: co odpisać na życzenia świąteczne? Z pewnością nie wystarczy zwykłe „nawzajem”! To wyraz lekceważenia i może sprawić jedynie przykrość. Powinniśmy podziękować za pamięć i odwzajemnić się równie pięknymi życzeniami.

 

Gotowe życzenia świąteczne

Poniżej mamy dla Was kilka propozycji świątecznych życzeń. Pamiętajcie jednak, by posłużyły Wam jedynie jako inspiracja do stworzenia własnych 😊

Życzenia uniwersalne:

Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia

pełnych szczęścia i miłości i zdrowia!

Wielu głębokich wzruszeń podczas spotkań w gronie najbliższych

oraz radości w wyjątkowej ciepłej rodzinnej atmosferze.

Spełnienia wszystkich marzeń, realizacji najbardziej śmiałych planów

i satysfakcji z podejmowanych wyzwań!

 

Krótkie życzenia smsowe:

Cudownej choinki, magicznych prezentów,

pysznego karpia, pachnących miodem pierników,

a przede wszystkim niezwykłych chwil w rodzinnym gronie!

 

Życzenia nawiązujące do religijnej tradycji:

Niech najbliższe święta Bożego Narodzenia

przyniosą Wam wiarę, nadziej i miłość.

Niech będą źródłem umocnienia nowego ducha,

gwarancją bożego miłosierdzia,

a także zapowiedzią nowego, lepszego jutra!

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium