Park Narodowy Serengeti – dzika natura na wyciągniecie ręki

Tanzania to kraj położony nad Oceanem Indyjskim usytuowany we wschodniej Afryce. Miejsce to stanowi prawdziwy raj dla turystów poszukujących nieziemskich krajobrazów, dzikiej natury oraz możliwości zaznania życia odmiennego od miejskiej codzienności. Na terenie Tanzanii znajduje się przepiękny Park Narodowy Serengeti, który stanowi jeden z symboli przyrody na całym kontynencie afrykańskim.

Afrykański park narodowy.

 

 

Życie w dzikiej naturze

Nazwa Parku Narodowego Serengeti pochodzi od słowa „serengit” oznaczającego „bezkresną równinę”. Powierzchnia Serengeti wynosi ok. 15 tys. km ², a w jej skład wchodzą również inne rezerwaty i parki Tanzanii.

Park Narodowy wiernie oddaje sposób życia dzikich zwierząt oraz realia funkcjonowania tamtejszej natury i ekosystemów, które dotychczas znane były tylko i wyłącznie z filmów przyrodniczych. Różnica jest jednak wyraźna – w Parku Serengeti reżyserami są wyłącznie przemierzające bezkresną powierzchnię równiny zwierzęta.

 

Wyprawa życia!

Emocje, jakich zaznają turyści odwiedzając Park Narodowym Serengeti, są nie do opisania. Nie bez powodu obszar ten stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc do odbywania safari – egzotycznych wypraw dla turystów, mających na celu przyjrzenie się z bliska i obserwację potężnych afrykańskich ssaków.

Safari po Parku Serengeti to marzenie niejednego podróżnika. Można wówczas przyjrzeć się realiom i funkcjonowaniu całego ekosystemu i panującej tam hierarchii. Cała magia i unikatowość tego terenu tkwi w tym, że wszystko jest tam naturalne i nienaruszone przez człowieka.

To właśnie dzięki zachowaniu tego dziewiczego klimatu, Park Narodowy Serengeti jest tak wyjątkowy. Każdy przejazd terenowym samochodem jest inny, za każdym razem można podziwiać inne stada, gatunki oraz przeróżne zachowania i reakcje zwierząt.

Na terenie Parku Serengeti możemy ujrzeć niezliczone ilości gatunków dzikich zwierząt, jednak najbardziej popularnymi z nich są: lwy, zebry, hipopotamy, lamparty, hieny, antylopy gnu czy gatunki zagrożone wyginięciem, takie jak nosorożec czarny.

Fauna parku narodowego w Serengetii.

W Parku Narodowym Serengeti można spotkać wiele gatunków zwierząt

 

Spektakl natury

Na przełomie lata, w lipcu i sierpniu, podczas odwiedzin Parku Serengeti, możemy być ponadto świadkiem jeszcze jednego, niesamowitego wydarzenia. Mowa o migracjach ogromnych stad antylop i zebr, które rokrocznie w poszukiwaniu pożywienia przebywają drogę z równinnych terenów Parku Narodowego Serengeti do Madai Mara – obszaru równiny położonej w Kenii.

Niezapomniane przeżycia, oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie się w scenerię rodem z kanału przyrodniczego zwabia coraz więcej turystów. Szacuje się, że co roku do Parku Serengeti przybywa średnio 350 000 turystów.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium