Park Keukenhof - kwitnący cud natury w Holandii

Park Keukenhof to największy i zarazem najwspanialszy wiosenny ogród na świecie. Znajduje się w miejscowości Lisse, położonej między Amsterdamem a Hagą. Otwarty jedynie 8 tygodni w przeciągu całego roku. Można go zwiedzać od końca marca do ostatnich dni maja. Już sama powierzchnia parku robi wrażenie - 32 hektary, na których jednocześnie rozkwita 7 milionów kwiatów cebulowych. To naprawdę nieziemski widok!

Park Keukenhof - kwitnący cud natury w Holandii

 

 

Park Keukenhof – jak to się zaczęło

Nazwa parku sięga czasów średniowiecza. Księżna Jakoby van Beiren, właśnie w tym samym miejscu uprawiała swoje rośliny. Domniemuje się, że to jej ziołowo-warzywny ogródek dał początek nazwie parku. “Keukenhof” w tłumaczeniu oznacza “ogród kuchenny”.

Park zaprojektowany jest w stylu angielskim przez dwóch słynnych architektów krajobrazów - J.D i L.P Zocher. Już w 1949 roku za sprawą burmistrza miasta Lisse, w parku po raz pierwszy odbyła się wystawa roślin cebulowych. Z upływem lat, miejsce przekształciło się w największy na świecie ogród kwiatowy.

Na terenie 32 hektarów, co roku można podziwiać ponad 1600 różnych odmian tulipanów, hiacyntów, żonkili, itp. Co więcej, każdy z kwiatów jest sadzony przez tamtejszych ogrodników ręcznie, z ogromną starannością. Podczas wizyty w parku, można zaobserwować pracę ogrodników i ich dbałość o rośliny, co dodaje jeszcze większego smaku całej wycieczce.

 

Obiekt westchnień turystów z całego świata

Do ogrodu Keukenhof zjeżdżają się ludzie z całego świata bowiem każdy chce doświadczyć tego niesamowitego widoku, zapachu i atmosfery. Oczywiście momenty kulminacyjne nadchodzą w weekendy oraz w dni corocznej parady kwiatów, która odbywa się w ostatni lub przedostatni weekend funkcjonowania parku w danym roku.

 

Specjalne atrakcje

Park bardzo ceni sobie dbałość o swoich gości, chcąc zapewnić im atrakcje na najwyższym poziomie. Keukenhof oferuje zmieniające się co tydzień wystawy: Oranje Nassau, Willem Alexander i Beatrix.

Polecaną do odwiedzenia pod koniec sezonu, jest wystawa lilii, która jest największą taką wystawą na całym świecie. Atrakcyjna jest również ekspozycja orchidei z tysiącem kwitnących storczyków. Z uwagi na bogatą ofertę holenderskiego parku, na jego zwiedzanie bez dwóch zdań trzeba poświęcić cały dzień.

Park Keukenhof - kwitnący cud natury w Holandii-2

Keukenhof słynie między innymi z pięknych kwiatów 

 

Magiczne eksplorowanie natury

Keukenhof umożliwia też wejście do wnętrza wiatraka, z którego można podziwiać ogromne pola kwitnących hiacyntów i tulipanów.  Park jest tak duży, że jego zwiedzanie możliwe jest również za pomocą rowerów - jak to na Niderlandy przystało! Jednak oprócz rowerów jest też inna, bardziej zaskakująca opcja – ciche łodzie, które kursują po kanałach przecinających pola pełne kwiatów.  Magiczne widoki w romantycznej aranżacji sprawiają, że park Keukenhof, to jedyne takie miejsce na świecie, które bez zwątpienia należy umieścić na swojej liście rzeczy do zwiedzenia.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium