Mù Cang Chải – niesamowite miejsce w Wietnamie

Mu Cang Chai to wiejska dzielnica prowincji Yen Bai usytuowana w północno – wschodnim regionie Wietnamu. To miejsce znane turystom głownie z ogromnych, przepięknych pól ryżowych. Tarasy ryżowe zwijają się tutaj jak wstążki wokół wzgórz! Taki krajobraz tworzy niesamowity widok, który przyciąga mnóstwo turystów, fotografów czy zapalonych motocyklistów.

Mù Cang Chải – niesamowite miejsce w Wietnamie

 

 

Intrygująca zmienność

Tarasy ryżowe Mu Cang Chai zostały wyrzeźbione na przestrzeni wieków. Tamtejszy niesamowity krajobraz zmienia się wraz z nadejściem każdej kolejnej pory roku. Soczyste kolory, niesamowite widoki, przepiękna sceneria, wietnamska atmosfera – to wszystko sprawia, że miejsce to stało się jednym z najchętniej fotografowanych i odwiedzanych rejonów Wietnamu.

Latem tarasy ryżowe są wypełnione dojrzewającymi łodygami ryżu - wówczas całe wzgórza pokryte są soczystą zielenią. Zagęszczenie kolorów, powietrze, słońce, zapachy, klimat, tworzą niepowtarzalną aurę, którą warto zobaczyć na własne oczy.

Jesienią natomiast, pola zmieniają swój odcień – są złoto-żółte. Zmiana koloru świadczy też o gotowości do zbioru. Wydawać by się mogło, iż to tylko odmienny kolor pól, jednak tak naprawdę zmienia się całe otoczenie, a miejsce to wygląda zupełnie inaczej niż w okresie letnim.

Zima to czas, kiedy tarasy wypełniane są wodą. Woda w połączeniu z polami ryżowymi i tamtejszym ukształtowaniem terenu, sprawia, że tarasy zmieniają się w odblaskowe kaskady. Niektórzy nazywają wówczas Mu Cang Chai rozbłyskującymi basenami, które ciągną się w nieskończoność. Na skutek odbijania się w wodzie krajobrazu, powstają wręcz złudzenia optyczne. Powielany wielokrotnie obraz tworzy naprawdę niesamowity widok.

Czas wiosny to okres pracy. Mu Cang Chai zmienia się wtedy w jedno ogromne „mrowisko” - rolnicy sadzą wówczas nowe plony. Jest to bardzo pracowita pora roku, wymagająca wiele wysiłku i pochłaniająca wiele czasu. Wietnamczycy, chcąc uzyskać jak najlepsze zbiory, muszą jednak odpowiednio przygotować się na nadchodzący „nowy rok” w ryżowym świecie.

Mù Cang Chải – niesamowite miejsce w Wietnamie

Tarasy ryżowe Mu Cang Chai są niezwykle zjawiskowe 

 

Mieszkańcy Mu Cang Chai

Obszar Mu Chang Chai jest zamieszkiwany głównie przez Black Hmong. To podgrupa jednej z największej grup etnicznych w całym Wietnamie. Jej przedstawiciele, w przeciwieństwie do większości mieszkańców kraju, nie mieszkają w wysokich drewnianych domach na palach. Budują swoje domy na płaskim terytorium. Przedstawiciele Hmong reprezentują wysoko rozwiniętą „kulturę tekstylną” swojego rejonu.

Większość z nich do dzisiaj nosi tradycyjny wietnamski strój. U mężczyzn są to tuniki w ciemnym kolorze oraz czapki. Kobiety również chodzą w tunikach, jednak są one nieco dłuższe i przede wszystkim w jasnych kolorach.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium