Miody włoskie – słońce w słoiczku

Włoskie owoce i warzywa od lat cieszą się ogromną popularnością, między innymi za sprawą promieni słońca, w których są skąpane podczas dorastania. Nie inaczej jest też z wytworami pszczelarskimi – miodami. Miody włoskie są niezwykle różnorodne i tworzą bogaty gatunek, na który składają się różne produkty. Ich wspólnym mianownikiem są drzewka cytrusowe, z których powstają.

Miody włoskie.

 

 

Miody skąpane w włoskim słońcu

Barwa i aromat miodów włoskich zależą oczywiście od gatunku drzewa, z jakiego powstały, jednak najczęściej przybierają jasno-bursztynowy kolor i wyrazisty aromat dzikiej żywicy.

Wyroby pszczelarskie z półwyspu apenińskiego powstają głównie z drzewek mandarynkowych, cytrynowych, bergamotowych, pomarańczowych, eukaliptusowych, itp. Smak każdego z nich zawiera aromat owocowy, zbliżony smakiem do owocu drzewa, z którego pochodzą.

Co ciekawe w przypadku, włoskiego miodu pomarańczowego, wyrób od pszczół, dzięki małym, białym kwiatkom z drzewka pomarańczowego posiada więcej słodyczy niż sama pomarańcza. Dzięki tym malutkim owadom możemy zaznać niebiańskiego zapachu włoskich gajów i delektować się nim od razu po otwarciu słoiczka.

Pszczoła z Włoch.

Pszczoły we Włoszech mają mnóstwo roboty!

 

Najwyższa jakość ekologicznych pasiek

Miody włoskie są często również tak samo orzeźwiające, jak owoce drzewek, z których powstały. Co więcej, dbałość o jakość miodów włoskich stoi na bardzo wysokim poziomie, stąd większość pasiek, produkujących ten gatunek ma tytuł ekologicznych, co zaświadcza o odpowiedzialnym społecznie sposobie pozyskiwania wyrobu. Miody włoskie są również bardzo doceniane przez sportowców. To za sprawą obecności soli mineralnych, które są niezbędne wyczynowym atletom do uzupełniania utraconych podczas wysiłku składników odżywczych.

Nie bez kozery miody włoskie są inaczej nazywane słońcem w słoiku. Ilość aromatu, zapachu i wartości, jakie przenoszą bezpośrednio z kwitnących w promieniach włoskiego słońca gajów jest obłędna. Włoskie wyroby, z racji bardzo wysokiej dbałości o każdy detal, są ciężko dostępne, jednak warte są każdego starania. Ich smak może bowiem przenieść do prawdziwego cytrusowego „raju”.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium