Kanion Bryce w stanie Utah – miejsce, które naprawdę warto zobaczyć!

Niedaleko od granicy z Arizoną, w południowej części stanu Utah znajduje się słynny i zapierający dech w piersiach kanion Bryce. To istne dzieło sztuki, które na przestrzeni lat zostało ukształtowane nie przez człowieka, a niemal wyłącznie przez naturę.

Kanion bryce.

 

 

Matka natura najwspanialszym architektem

To za sprawą czynników pogodowych Kanion Bryce wygląda dzisiaj tak niesamowicie. Erozyjny charakter wiatru i wody ukształtował bowiem w kanionie majestatyczne, ogromne „amfiteatry” o niejednorodnej strukturze, która mieni się w słońcu, przybierając barwy od łososiowej, aż po czerwoną.

W Bryce Canyon National Park kolory odgrywają zresztą absolutnie kluczową rolę. O zachodzie słońca, gdy ostatnie promienie pokrywają formacje skalne, kanion zaczyna przypominać płonącą scenerię, rodem z bajki. Niemal cała powierzchnia wygląda jakby stała w ogniu, a tylko gigantyczne skalne wieże wydają się wyłaniać z płomieni.

 

Czy Kanion Bryce w Utah to naprawdę kanion?

Tak naprawdę, Kanion Bryce, wbrew swojej nazwie, wcale nie jest prawdziwym kanionem. To za sprawą tego, iż nie przepływa przez niego prawdziwa rzeka. Jego wygląd łudząco przypomina jednak inne słynne kaniony, dlatego przyjęło się tak właśnie go nazywać.

Na terenie Parku Narodowego w Bryce na przełomie doby występują duże wahania temperatur. To właśnie one skutkują powstawaniem coraz to nowszych formacji skalnych, dlatego cała przestrzeń zdaje się ewoluować. Śmiało można stwierdzić, że miejsce to jest ciągle żywe, na skutek erozji codziennie tworzą się tutaj wyjątkowe i niespotykane formy. Szacuje się, że przebiega ona w tempie 60-130 cm na 100 lat.

Kanion bryce w stanie utah miejsce ktore naprawde warto zobaczyc.

 Widok na Kanion Bryce robi wrażenie

 

Co warto zobaczyć w Bryce Canyon National Park?

Dla turystów, którzy chcą zaznać atmosfery i eksplorować prawdziwe piękno kanionu, poleca się zejście do jego samego serca. By zobaczyć najpiękniejsze miejsca i odkryć go w całości, niestety nie wystarczy, tak jak przewiduje to większość turystów, parę godzin. Jest to tak rozległe i tajemnicze miejsce, że na jego poznanie potrzebujemy tak naprawdę całej doby.

Dla turystów, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu, by zobaczyć nieziemski kanion Bryce w całości, koniecznie polecamy udanie się do punktu widokowego Bryce Point. Widok, jaki się stamtąd rozpościera, zapiera dech w piersiach. Turystom rekomenduje się również podejście do krawędzi kanionu, w celu podziwiania cudownych, wytworzonych na skutek erozji, opadających w dół dolin.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium