Dziewicza Botswana – delta Okawango

Delta Okawango w Botswanie to największa na całej kuli ziemskiej śródlądowa delta rzeczna. Okawango nie ma żadnego ujścia ani do jeziora, ani do morza. Tworząc w ten sposób zajmujące powierzchnię 15 000 km² rozległe bagna, kanały i mokradła. Wszystkie z wymienionych tworzą siedlisko dla ogromnej liczby zagrożonych gatunków zwierząt.

dziewicza-botswana-delta-okawango-1

 

 

Klejnoty Kalahari

Bogactwo Delty Okawango to jednak nie tylko piękna flora. Klejnoty Kalahari – bo tak nazywane jest to miejsce, zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ponadto uznawane są za jeden z siedmiu cudów Afryki. Są też źródłem wody dla setek tysięcy zwierząt, które specjalnie migrują w te rejony, by się napoić.

Wody w Okawango rozlewają się po delcie od czerwca do lipca - jest to czas trwania pory suchej. W związku z tym, cała masa dzikich zwierząt, takich jak: lwy, słonie żyrafy, bawoły, gepardy, lamparty, zebry, hipopotamy, antylopy czy nosorożce właśnie w tych rejonach szukają wówczas wodopoju. W okresie czerwiec – wrzesień „stacjonuje” w Delcie Okawango możemy spotkać blisko 200 tysięcy zwierząt!

Zebry.

W Delcie Okawango można spotkać między innymi zebry

 

Kiedy warto odwiedzić Botswanę?

Botswana to wciąż mało popularne turystycznie państwo. Niewiele biur podróży w swojej ofercie proponuje wyjazdy właśnie do tego miejsca. Efektem tego, Botswana obok Tanzanii, Kenii, RPA czy Ugandy wciąż pozostaje w tyle jeśli chodzi o popularność turystyczną. Jest jednak „druga strona medalu” – miejsce to nadal pozostaje dziewicze i praktycznie nienaruszone, a sama delta Okawango wygląda na wyrzeźbioną wyłącznie przez naturę, bez ingerencji człowieka.

Oczywiście, nawiązując do wcześniej wspomnianych migracji zwierząt, najlepszym i najbardziej atrakcyjnym okresem dla turystów do przybycia do Botswany jest czas od czerwca do września. Wówczas na obszarze Okawango można podziwiać ponad 400 gatunków ptaków, 120 ssaków i 70 ryb. Ponadto występuję tam ponad 1300 najróżniejszych gatunków roślin, takich jak: palmy, drzewa kiełbasiane czy akacje.

Miłośnicy dzikiej natury i przyrody mogą jednocześnie zobaczyć słonie, żyrafy, zebry, lwy, lamparty, hieny, nosorożce, hipopotamy, gepardy, karakale, antylopy i wiele innych wyjątkowych gatunków. Miejsce to stanowi raj dla miłośników fotografii, dla których w Okawango organizowane są przejażdżki safari.

Niezliczone gatunki zwierząt, dzika przyroda, nieprzewidywalne krajobrazy, matka natura – w poszukiwaniu niecodziennych kierunków podróży, warto pomyśleć o Botswanie!

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium