Arashiyama, Kioto – bambusowy raj w Japonii

Bambusowy las w Arashiyama to miejsce, w którym można poczuć się jak na innej planecie.  Stanowi on obowiązkowy punkt na liście rzeczy do zrobienia podczas wycieczki do Kioto. Drapacze chmur, które w tym przypadku stanowią drzewa, pretendują do miana głównej atrakcji tego obszaru Japonii. Tutejsze lasy już tysiące lat temu były odwiedzane przez japońskich arystokratów. Dziś „bambusowy raj” jest najczęściej fotografowanym miejscem w Kioto.

Arashiyama, Kioto – bambusowy raj w Japonii

 

 

Kioto – czas na relaks

Arashiyama to idealne miejsce na relaks. Ludzie z całego świata zjeżdżają do magicznego lasu, by zaznać spokoju i odciąć się od codzienności. Szum drzew, świeży powiew natury, soczysta zieleń to elementy, które od razu przenoszą człowieka w inny wymiar – wyciszenia.

Jednak Arashiyama to nie tylko las, ale również liczne świątynie oraz przestrzenie zaaranżowane specjalnie dla turystów. Jednymi z najbardziej znanych w dzielnicy Arashiyama są świątynie Tenryuji Temple oraz Sogenchi Garden.

Często turyści zaczynają swoje zwiedzanie od świątyni Tenryuji Temple, dopiero po niej wybierają się na ścieżkę prowadzącą do bambusowego lasu. Jest ona bardzo dobrze przygotowana dla napływających do Kioto podróżnych, którzy już od początku drogi ze świątyni mogą obcować z bambusowym krajobrazem.

Bambusy towarzyszą turystom na każdym kroku, tworząc niesamowite konstrukcje nad ich głowami. Majestatyczna ścieżka, soczysta zieleń, wysokie drzewa kreują niesamowitą atmosferę, której nie można porównać do żadnego innego miejsca.

Idąc ścieżką do końca trzeba zdecydować, jaką drogę powrotną obrać. Większość turystów wie tylko o jednej ścieżce, jednak dla turystów żądnych innych widoków można wybrać inną. Trzeba zboczyć odrobinę z drogi, jednak warto! Ścieżka ta prowadzi przez okoliczne ogródki działkowe, jest dużo bardziej spokojna i mniej uczęszczana. Jej wybór pozwoli na jeszcze większy reset i docenienie otaczającej przyrody.

Arashiyama, Kioto – bambusowy raj w Japonii

 Piękne lasy pozwalają na relaks

 

Kioto – kult świątyń

Świątynia Tenryuji Temple to, bez dwóch zdań, ta najważniejsza w okolicy bambusowego, magicznego lasu. Wpisana jest na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Mimo iż większość budynków nie zachowała się w pierwotnej formie, to w pełnej okazałości turyści mogą nadal podziwiać przepiękny ogród z tamtych czasów.

Jedną z pierwszych rzeczy, która przykuwa uwagę turystów w Świątyni Tenryuji Temple są rosnące tam małe bambusy, które przypominają miniaturową wersję bambusowego lasu. Świątynia z każdej strony przykuwa innym widokiem. Gdy podejdziemy ścieżką do góry, można ją wówczas podziwiać z zupełnie innej perspektywy. Przed główną halą świątyni można również napawać się przepięknym i majestatycznym stawem. Jest on naprawdę wielki i wraz z całym otaczającym go krajobrazem, tworzy niepowtarzalny widok.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium