Zatoka opadających Smoków – Ha Long Bay w Wietnamie

Kiedy groźni najeźdźcy z północy zaatakowali Wietnamczyków, pomoc dla nich spłynęła z samych niebios. To Nefytowy Cesarz zesłał na Ziemię Rodzicielkę Smoków wraz z jej potomstwem. Starożytnym Wietnamczykom udało się zwyciężyć, a to wszystko za sprawą smoków, które szybko rozprawiły się z przeciwnikiem przy użyciu boskiego ognia. Ogromne szmaragdy, które wypadały z ich psyków, uformowały obronny mur, który z biegiem lat zamienił się w różnych rozmiarów wysepki. Oto jedna z legend, która opisuje genezę popularnej na całym świecie zatoki Ha Long w Wietnamie, która nazywana jest również zatoką opadających smoków.

Wietnam.

 

 

Wizytówka Wietnamu

Zatoka Ha Long stanowi największą atrakcję w całym Wietnamie. Na powierzchni liczącej ok. 1500 km² rozsianych jest niespełna 2000 skalnych wysepek i wysp o charakterystycznym kształcie. Jest ich tak dużo, że nie wszystkie mają nawet swoje nazwy, klika z nich jest zamieszkałych, a w niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które są możliwe do zwiedzania. Miejsce to jest również bogate w rafę koralową oraz lasy mangrowe (wyjątkowa formacja roślinna, występująca na styku powierzchni lądowej i wody, będąca miejscem egzystowania ogromnej ilości organizmów).

Cała gama tych mniejszych i większych cudów natury sprawiła, iż zatoka Ha Long została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz uznana za jeden z nowych siedmiu cudów świata.

 

Ha Long - w dzisiejszych czasach

W centralnej części zatoki znajduje się prawie 800 formacji skalnych, które mieszczą się na obszarze 300 km².  Takie nagromadzenie atrakcji i intensywne migrowanie podróżnych między nimi doprowadzają do naprawdę dużego ścisku. Dla turystów organizowane są tysiące inicjatyw - rejsy, orientalne lekcje gotowania, zwiedzanie jaskini czy nurkowanie. Jednak im większy natłok turystów, tym bardziej zatoka nie przypomina już sielankowej, opustoszałej przestrzeni. Wówczas nawet ciężko jest sobie wyobrazić, iż kiedyś miejsce to było zaciszną zatoką z malutką wioską rybacką umiejscowioną na brzegu. Niestety regulacje dotyczące bezpieczeństwa i aspektów ochronny środowiska nie zawsze szły w parze z rosnącą popularnością zatoki.

Ha Long.

Ha Long jest pełne pięknych widoków

 

Zatoka Ha Long jest miejscem obowiązkowym podczas podróży do Wietnamu. Stanowi jeden z najpiękniejszych krajobrazów w całej Azji i chociaż na żywo nie zawsze skąpana jest w słońcu, tak jak na zdjęciach, to i w mistycznej, tajemniczej mgle robi piorunujące wrażenie. Pływanie po nieziemskich wodach otoczonych przepięknymi formacjami skalnymi „wyrastającymi” z wody powoduje bowiem, że można poczuć się tutaj jak w raju!

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium