Czy gra w tenisa ziemnego jest trudna? Akademia Manuka.

Gra w tenisa to popularny sport na całym świecie, stanowiący doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na integrację ze znajomymi. Jednak lekcje tenisa, zwłaszcza na początkowym etapie, nie zawsze należą do najłatwiejszych. Aby nie zrazić się do tego sportu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jak zacząć grę w tenisa i co zrobić, aby poradzić sobie w przebrnięciu przez niezbędne podstawy i swobodnie rozgrywać cały mecz tenisa?

gra-w-tenisa

Jak rozpocząć przygodę z tenisem?

Wielu osobom wydaje się, że tenis to całkiem prosty sport, który polega jedynie na odbijaniu piłki rakietą. Jednak w praktyce okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe. Samodzielna nauka, przypadkowy dobór rakiety, nieznajomość ustawienia ciała i podstaw teoretycznych tego sportu najczęściej kończy się urazami i kontuzjami, zniechęceniem do tenisa lub połamaniem rakiety.

Jeśli chcesz poznać tajniki tenisa, skorzystaj z pomocy instruktora. Na początku wybierz odpowiedni strój. Gra w tenisa wymaga przyczepnego obuwia i ubrania niekrępującego ruchów. Każda rozgrywka, jak i lekcje tenisa muszą być również poprzedzone stosowną rozgrzewką.

Ważne jest, aby na początku szczegółowo poznać zasady gry w tenisa i stopniowo opanowywać poszczególne elementy gry, zwiększając ich intensywność. O to właśnie dba trener tenisa. Dzięki temu istnieje realna szansa na zwiększanie swoich umiejętności w tej dziedzinie, a wykonywana rozgrywka odbywa się w sposób świadomy. Instruktor dba również o odpowiednie ustawienie ciała, tłumaczy, co zrobić, aby uniknąć możliwych kontuzji oraz jak im zapobiegać.

jak-zaczac-gre-w-tenisa

Trener tenisa i jego rola w nauce gry

Może się wydawać, że gra w tenisa jest stosunkowo prosta, jednak w rzeczywistości składa się z bardzo wielu elementów, a osoby rozpoczynające naukę mają tendencję do robienia ogromnej ilości błędów. Właśnie te kwestie koryguje trener tenisa. Jego zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich złych nawyków i nauczenie zawodnika poprawnej i skutecznej zagrywki.

Trener tenisa podchodzi również do danego zawodnika w sposób indywidualny. Jego zadaniem jest zauważenie słabych punktów kursanta i zwrócenie uwagi na intensywność pracy właśnie nad tym elementem. To właśnie trener wspiera zawodnika w chwilach słabości i zwątpienia, które są nieodłączną częścią nauki gry w tenisa, zwłaszcza na początkowym etapie trenowania tego sportu.

Dzięki całościowemu wsparciu, zarówno w zakresie fizycznym, jak i psychicznym zawodnik jest kompleksowo przygotowany, aby rozegrać mecz w tenisa. Trener pomaga również radzić sobie z porażką i chwilami zwątpienia, co często jest przyczyną zaprzestania treningów w przypadku samodzielnej nauki.

nauka-gry-w-tenisa

Jak trenować, aby lekcje tenisa były łatwiejsze pod względem fizycznym?

Wykwalifikowany i doświadczony trener tenisa, który doskonale odczytuje możliwości zawodnika i wie, w jak dostosować trening do możliwości kursanta. Jednak aby lekcje tenisa przynosiły coraz lepsze efekty, osoba trenująca powinna wzmacniać swoją kondycję i możliwości sportowe także poza kortem tenisowym. Mecz tenisa to kilkadziesiąt minut wytężonej pracy niemal całego ciała. Trzeba wykazać się dużą wydolnością płuc, jak i mięśni niemal wszystkich partii ciała.

Jak trenować poza kortem, aby gra w tenisa nie była tak trudna? Warto wprowadzić do codziennej aktywności fizycznej trening siłowy np. w postaci takich ćwiczeń jak plank, pompki, podciągnięcia na drążku czy wymachy z hantlami. Doskonałym uzupełnieniem będą również ćwiczenia cardio w postaci joggingu, pływania, jazdy na rowerze lub rolkach czy aktywności na orbitreku. Wzmocnienie mięśni pozwolą uzyskać również ćwiczenia aerobowe. Lekcje tenisa warto wspomagać w tym zakresie m.in. brzuszkami i grzbietami, wykrokami, półprzysiadami czy przysiadami z obciążeniem.

jak-trenowac-tenis

O czym pamiętać, trenując tenis i inne sporty?

Podczas gry w tenisa, jak i przy uprawianiu innych sportów mogą przytrafić się różnego rodzaju kontuzje, ale też otarcia i zadrapania. Aby przyspieszyć regenerację takich miejsc, warto zastosować Antybakteryjny miód Manuka na rany. To w 100% naturalna maść o właściwościach przeciwbakteryjnych z drogocennym miodem Manuka pochodzącym z nowozelandzkich krzewów Manuka. 

antybakteryjny-miod-manuka-na-rany

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™
Zestaw poranne rytuały z Miodem Manuka MGO™

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium