Zamek Czocha - polski Hogwart

Zamek Czocha to ogromny, obronny zamek usytuowany w województwie dolnośląskim, w miejscowości Sucha. Powstał w latach 1241-1247 jako warownia graniczna, z polecenia Czeskiego władcy Wacława I. Do dziś kryje w sobie wiele tajemnic, a dla miłośników historii i legend jest idealnym miejscem do zwiedzania. Cieszy się przez to ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy między innymi fakt, że zamek Czocha został uwzględniony przez miesięcznik National Geographic w zestawieniu „7 cudów Polski”.

Zamek Czocha - polski Hogwart

 

 

Idealny pomysł na wycieczkę

W zamku Czocha na odwiedzających czekają wyspecjalizowani i wyedukowani przewodnicy, którzy chętnie oprowadzają gości przez pełne tajemnic komnaty, przejścia i korytarze, z których zamek Czocha jest najbardziej znany.

Dodatkowo w zamku Czocha mieści się hotel i SPA, z którego odwiedzający mogą korzystać przez cały rok. Odbywają się tam imprezy bożonarodzeniowe czy sylwestrowe, które w takim miejscu i aranżacji są niezapomnianym przeżyciem.

Średniowieczny zamek w swoich ogromnych murach kryje wiele sekretów, które dzisiaj dzięki naukowcom i fanatykom historii – my, turyści możemy poznawać. Przez swój wyjątkowy klimat i wygląd, nie dość, że został okrzyknięty polskim Hogwartem, to jeszcze uplasował się na liście najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. W zamku Czocha odbywają się ponadto światowej klasy LARP-y, czyli letnie warsztaty magii.

 

Atrakcje dla turystów

Odwiedzający zamek, mają okazje zejścia do Skarbca, którego zawartość budziła w średniowieczu powszechny zachwyt i obiekt pożądania niejednego mieszkańca. Skarbiec był jednak pieczołowicie strzeżony, przez ogromne stalowo-betonowe drzwi, także dostanie się do niego stanowiło nie lada wyczyn.

Równie ogromnym zainteresowaniem cieszy się też Sala Portretowa, w której można podziwiać piękne obrazy, przedstawiające wizerunki Piastów. Wiele miejsc w zamku wiąże się z konkretnymi legendami, ciekawą jest ta z Komnaty Książęcej, która głosi o specjalnie usytuowanej zapadni pod łożem małżeńskim, prowadzącej prosto do lochów. To tylko nieliczne z nich, o reszcie można się dowiedzieć podczas wycieczki i zwiedzania zamku Czocha. Warto wtedy zobaczyć też słynne Komnaty Sypialniane czy Komnatę Córek ostatniego władcy zamku.

Zamek Czocha - polski Hogwart

Zamek Czocha jest pełen atrakcji turystycznych 

 

Nowoczesne akcenty w Zamku Czocha

W Zamku do dyspozycji odwiedzających jest… multimedialna sala tortur, która dla niejednego dorosłego, a co dopiero młodszych, będzie bardzo interesującym przeżyciem i szansą na przeniesienie się w inny wymiar rzeczywistości. Zaznanie atmosfery średniowiecza możliwe jest też dzięki, nocnemu zwiedzaniu Zamku Czocha. Tajemnicza twierdza jest wtedy jeszcze bardziej urokliwa i majestatyczna.

Multimedialne komnaty i sale, nocne zwiedzanie, przewodnicy, to nie wszystko, średniowieczne zamczysko, jest też miejscem, które gości cykliczne imprezy.  Festiwal Pirotechniki Filmowej, Podróż do Średniowiecza, Festiwal Kuchni Historycznej czy Dni Rzemiosła, to jedne z najpopularniejszych eventów na dolnośląskim zamku. Miejsce to było też „bohaterem” w niejednym filmie czy serialu, najpopularniejsze z nich to: „Gdzie jest Generał?”, „Wiedźmin”, „Legenda” czy seriale „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Dwa światy” oraz „Pierwsza Miłość”.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium