Manuka Dzieciom. Jak wesprzeć Centrum Zdrowia Dziecka?

Propharma – bezpośredni dystrybutor marki Miody Manuka MGO™ od kilku lat regularnie pomaga finansowo domom dziecka, fundacjom oraz akcjom na rzecz najmłodszych. W tym roku firma postanowiła wesprzeć Instytut "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Jest to szpital, który prowadzi działalność leczniczą, rehabilitacyjną, ale również naukową i szkoleniową. To wyjątkowe miejsce, w którym rocznie znajduje pomoc kilkadziesiąt małych pacjentów z całej Polski.

 

 

csr propharma centrum zdrowia dziecka jak pomagać

 

Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Szpital powstał w 1977 r. z inicjatywy polskiej poetki i pisarki, znanej głównie z twórczości dla dzieci i młodzieży – Ewy Szelburg-Zarembiny. Obecnie to jedna z największych i najbardziej nowoczesnych jednostek pediatrycznych w Polsce, w której leczone są najciężej chore dzieci z całego kraju.

Placówka, oprócz wysokospecjalistycznego szpitala, pełni rolę instytutu naukowego podległego bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia. Dzięki temu ma możliwość wdrażania innowacyjnych technologii leczenia oraz realizuje liczne projekty naukowo-badawcze. Szpital współpracuje także z organizacjami pozarządowymi, takimi jak fundacje czy stowarzyszenia, których celem jest pomoc potrzebującym dzieciom.

 

Koncert charytatywny na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka

W ramach działań CSR dla dzieci, 16 października 2021 w hotelu Sofitel Warsow Victoria w Warszawie odbył się IV koncert charytatywny z cyklu „Wielcy Artyści Małym Pacjentom” zorganizowany przez Fundację Virtuosa. Fundacja stara się w ten sposób łączyć artystów oraz przedsiębiorstwa, aby wesprzeć wspomniane wcześniej Centrum Zdrowia Dziecka.

Gwiazdą koncertu była Małgorzata Walewska. Najwybitniejsza polska mezzosopranistka przypomniała przeboje z takich filmów jak „Kabaret”, „Evita” czy „Śniadanie u Tiffany'ego”. Towarzyszył jej pianista Lech Napierała.

Tegoroczna edycja miała na celu zebranie środków na kompleksową modernizację Izby Przyjęć szpitala, a Propharma dołączyła do grona firm, które wsparły finansowo przedsięwzięcie. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony właśnie na ten cel.

csr koncert charytatywny centrum zdrowia dziecka

 IV koncert charytatywny z cyklu „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”

 

Jak pomagać dzieciom?

Dzieciństwo to czas, który zazwyczaj kojarzy się nam beztroską, radością i zabawą. Niestety, życie pisze także inne, znacznie smutniejsze scenariusze, a utrata najbliższych, przewlekłe i poważne choroby mogą dotknąć także najmłodszych.

Pomoc potrzebującym dzieciom przybierać może różnorodną formę. Najprostszym sposobem jest przekazanie datku, będącego wsparciem dla domu dziecka, koncertu charytatywnego czy imprezy sportowej. Możemy także wesprzeć inne zorganizowane akcje prowadzone zazwyczaj przez fundacje i instytucje pozarządowe, takie jak np. zbiórki żywności, odzieży, zabawek czy innych niezbędnych dzieciom rzeczy.

Coraz bardzie popularną formą pomocy najmłodszym jest wolontariat. To zdecydowanie bardziej angażująca inicjatywa, jednak niewątpliwie warto się jej podjąć. Dzięki pracy na rzecz innych nie tylko jesteśmy w stanie bardziej docenić to, co mamy, ale też wykorzystać swój czas oraz umiejętności w szlachetnym celu.

 

Jak wesprzeć domy dziecka?

Jednym z najprostszych pomysłów na pomoc dla domów dziecka jest wsparcie finansowe czy np.  organizacja zbiórek. W wielu domach znajdują się przecież ubrania czy zabawki, z których dawno wyrosły nasze dzieci. Są też takie, które z różnych przyczyn znudziły się lub od początku nie znalazły uznania naszych maluchów i tylko zalegają zabierając miejsce w domu.

Możemy zorganizować własną, niewielką zbiórkę wśród znajomych, sąsiadów czy rodziny i przekazać zebrane fanty do wybranej placówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby także wziąć udział w większych akcjach charytatywnych organizowanych przez sklepy, szkoły, przedszkola, instytucje pozarządowe czy same domy dziecka.

zbiórka csr działania dla dzieci charytatywność

Zebrane podczas zbiórek produkty można przekazać do domów dziecka

 

CSR w firmie Propharma

Propharma, dystrybutor certyfikowanych Miodów Manuka MGO™ z dalekiej Nowej Zelandii, już od kilku lat angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. CSR Propharmy opiera się głównie na wsparciu dzieci. Regularnie przez firmę przekazywane są środki pieniężne na domy dziecka oraz różnego typu akcje charytatywne.

Od początku ubiegłego roku, Propharma otoczyła wsparciem finansowym takie organizacje jak:

  • Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”,
  • „Zdążyć Z Pomocą",
  • „Siepomaga”,
  • Fundacja Zbieramy Razem,
  • „Serca Dla Maluszka",
  • „Mam Serce",
  • „Happy Kids",
  • „Wybierz By Pomóc”,
  • „Avalon”,
  • „Wspólna Nadzieja”.

Od listopada zeszłego roku firma wspiera też comiesięcznymi wpłatami dom dziecka – „Nasz Dom” im. Edmunda Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Tuligłowach. Propharma w kolejnych miesiącach dalej będzie angażowała się w pomoc dla dzieci. Zachęcamy Was do tego, żeby również włączyć się w dowolne akcje niosące wsparcie 😊

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium