Naturalne sposoby na oparzenia – poradnik Miodów Manuka

Oparzenia to uszkodzenia skóry wywołane zazwyczaj działaniem wysokiej temperatury, prądu elektrycznego lub substancji chemicznych. Oczywiście nie wszystkie wymagają interwencji lekarskiej, ale też nie każde możemy opatrzyć samemu. Wszystko zależy od głębokości i powierzchni ciała, jaka została objęta oparzeniem. Jeśli są to rany powierzchowne i stosunkowo niewielkie, wystarczą domowe sposoby na ich pielęgnację. Skuteczny w takich wypadkach może okazać się Antybakteryjny Miód Manuka na rany, który złagodzi ból, wspomoże regenerację uszkodzonej skóry i przyspieszy proces gojenia.

oparzenia jak dbać o oparzoną skórę antybakteryjny miód manuka na skaleczenia

 

Rodzaje oparzeń

Mniejszym lub większym oparzeniom ulega w Polsce nawet do 400 tysięcy osób rocznie, z czego większość powstaje w domu i dotyka zazwyczaj dzieci. Klasyfikowane są ze względu na pochodzenie, a także głębokość oraz powierzchnię uszkodzenia skóry.

Oparzenia III i IV stopnia to oparzenia ciężkie, które obejmują całą grubość skóry właściwej, a nawet niżej położone tkanki, takie jak mięśnie, ścięgna czy kości. Te wymagają szybkiej oraz specjalistycznej interwencji lekarskiej.

Na szczęście oparzenia, którym ulegamy podczas codziennych obowiązków domowych lub zabawy należą zazwyczaj do lekkich i dotykają jedynie naskórka lub górnych warstw skóry. Ich efektem może być zaczerwienienie, obrzęk lub pęcherze wypełnione płynem surowiczym. To tzw. oparzenia I i II stopnia, w przypadku których wystarczą naturalne środki łagodzące i wspomagające regenerację rany.

 

Domowe sposoby na oparzenia

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić to schłodzenie oparzenia wodą. Najlepiej zanurzyć w niej uszkodzone miejsce lub polewać nią przez 15 do 30 minut. Zimna woda przyniesie natychmiastową ulgę, ale również zatrzyma rozprzestrzenianie się rany. Skutecznym sposobem może być też opatrunek hydrożelowy.

Domowe sposoby na oparzenia to sprawdzone i naturalne rozwiązania stosowane już przez nasze babki, ale także preparaty, którem możemy dostać bez recepty w aptece. Najprostszym i łatwo dostępnym rozwiązaniem jest ogórek. Działa chłodząco i łagodząco, a dodatkowo zawiera dużą ilość witaminy C oraz antyoksydanty wspomagające regenerację skóry. Kolejnym skutecznym sposobem może być aloes. Roślina, która nie tylko pomoże złagodzić ból, ale także przyspieszy gojenie się oparzeń.

Inne naturalne rozwiązania przynoszące ulgę i pomagające w dbaniu o skórę to: napar z żywokostu czy rumianku, olejki z lawendy, nagietka lekarskiego lub dziurawca pospolitego, a także produkty pszczele, takie jak miód czy propolis. W aptece bez problemu dostaniemy też gotowe maści nagietkowe, rumiankowe, aloesowe, ale również pianki, żele, kremy, aerozole czy opatrunki na oparzenia z alantoiną, D-pantenolem lub srebrem.

oparzenia skóra z oparzeniem jak dbać o rany przyspieszanie gojenia antybakteryjny miód manuka na skaleczenia

Oparzenie powinniśmy schłodzić pod bieżącą wodą

 

Jak opatrzyć oparzenia?

Po schłodzeniu, ranę najlepiej osuszyć jałowymi gazikami. Nie używajmy w tym celu waty ani płatków kosmetycznych, które mogą pylić oraz przyklejać się do rany.

Aby opatrzyć oparzenie, warto zanurzyć gazik w wodzie z sodą oczyszczoną i przykładać tak długo, aż pojawi się odczuwalna ulga. Dzięki sodzie możemy też uniknąć powstania bolesnych pęcherzy. Jeśli jednak już pojawią się bąble z płynem surowiczym, nie wolno ich przekuwać. Stanowią bowiem swego rodzaju kompres, który chroni ranę przed zakażeniem.

Oparzone miejsce należy zabezpieczyć bandażem lub opatrunkiem pamiętając, by regularnie go zmieniać. Wykonując wszystkie czynności zwróćmy też uwagę na higienę naszych rąk, ponieważ to one są największym siedliskiem bakterii.

 

Pielęgnacja rany z pomocą miodu

Wśród naturalnych sposobów na rany po oparzeniach, które skutecznie złagodzą ból, zapobiegną powstaniu stanu zapalnego oraz przyśpieszą proces gojenia jest Antybakteryjny Miód Manuka na rany. Nie tylko zmniejsza obrzęk, zaczerwienienie oraz wysięk, ale też, dzięki cennym flawonoidom, aminokwasom, witaminom i związkom mineralnym, skutecznie wspomaga regenerację uszkodzonej skóry.

Należy jednak pamiętać, że nie każdy gatunek będzie odpowiedni do opatrywania ran. W przypadku otwartych ran po oparzeniach najlepiej sięgnąć po najwyżej jakości wyrób medyczny, jakim jest Antybakteryjny Miód Manuka na rany.

 

Antybakteryjny Miód Manuka na rany

Manuka pochodzi z nektaru kwiatów rośliny o tej samej nazwie, porastającej dziewicze tereny Nowej Zelandii. Ze szczególnych właściwości krzewu manuka korzystali już przed wielu laty rdzenni mieszkańcy tego regionu, którzy z pędów i nasion rośliny przygotowywali lecznicze napary.

Antybakteryjny Miód Manuka na rany produkcji Manuka Health New Zealand chroni uszkodzone miejsce przed infekcją, zapewnia odpowiednie nawilżenie oraz niskie pH skóry. Wspomaga także naturalne oczyszczanie rany z martwych tkanek, zapewniając jednocześnie optymalne środowisko dla powstawania nowych.

antybakteryjny miód manuka na skaleczenia na oparzenia rany skóra dbanie o skórę

Antybakteryjny Miód Manuka na rany to wyrób medyczny, który sprawdzi się także w przypadku oparzeń

 

Co ważne, to całkowicie naturalny produkt, który nie zawiera żadnych barwników, konserwantów oraz substancji zapachowych. To skuteczny wyrób medyczny, którego przeciwbakteryjne właściwości zostały potwierdzone badaniami klinicznymi.

Jak przyspieszyć gojenie oparzeń? Po schłodzeniu i oczyszczeniu rany należy rozprowadzić cienką warstwę produktu i zabezpieczyć ją opatrunkiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium