Z roku na rok na całym świecie obserwujemy stale rosnącą popularność Miodu Manuka MGO™. Systematycznie powiększa się także grono entuzjastów nowozelandzkiego gatunku w Polsce. Wszystko za sprawą methylglyoxalu, który nie jest dostępny w takich ilościach w żadnym innym miodzie! Dlatego też zachęcamy do regularnego spożywania 1 łyżeczki Miodu Manuka MGO™ dziennie dla budowania swoich nawyków.
- Zdrowe nawyki na co dzień, czyli jak zacząć
- Dbanie o siebie z Miodem Manuka
- Jakie może być zastosowanie Miodu Manuka?
- Jak jeść Miód Manuka?
- Ile miodu dziennie można jeść?
Jak zacząć budować codzienne nawyki?
Zdrowy i aktywny tryb życia to gwarancja długiego życia i dobrego samopoczucia każdego dnia. W końcu, jak mówią w „zdrowym ciele zdrowy duch!”. Nie musimy od razu robić totalnej rewolucji w naszym życiu. Warto zacząć od małych kroków i stopniowo wprowadzać zdrowe zmiany dzień po dniu. Ważna jest jednak konsekwencja i systematyczność.
Jak zadbać o siebie w ciągu roku?
Zacznijmy od codziennych, drobnych porannych nawyków, a dobrze rozpoczęty dzień zmotywuje na do kolejnych działań. Niezwykle ważne jest śniadanie, które powinno być syte, ale nie za ciężkie. Najlepiej, by składało się z produktów bogatych w błonnik, białko oraz zdrowe węglowodany.
Poranną kawę czy herbatę możemy zastąpić letnią wodą z dodatkiem cytryny oraz miodu np. Manuka. Miód doda nam niezbędnej energii, która przyda się na początku każdego dnia.
Poranny rytuał warto zacząć od odrobiny ruchu. Kilka skłonów, przysiadów oraz ćwiczeń rozciągających doda nam energii, dotleni mózg oraz poprawi spowolniony podczas snu metabolizm. Z czasem możemy wydłużać czas ćwiczeń lub zdecydować się poranny jogging. Zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej możemy też wybrać spacer lub podróż rowerem czy hulajnogą.
Jedna łyżeczka Miodu Manuka z rana buduje nasze pozytywne nawyki!
Jak stosować Miód Manuka?
Miód Manuka swą nazwę zawdzięcza krzewowi porastającemu dziewicze tereny Nowej Zelandii. Cechuje go niespotykana dotąd w żadnym innym gatunku zawartość aktywnego związku methylglyoxalu (MGO), który ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Oprócz niezwykłego aromatu, intensywnego smaku oraz swojej naturalnej słodyczy, jak każdy miód dostarcza cennych składników odżywczych, takich jak dobroczynne enzymy, witaminy oraz minerały. To zdrowy zamiennik cukru, który doskonale nadaje się do słodzenia napojów czy deserów.
Ze względu na swoje niezwykłe właściwości Miód Manuka może być stosowany zarówno wewnętrznie i zewnętrznie. Coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji różnego rodzaju maści, kremów czy nawet plastrów na rany. Przeciwdziała namnażaniu bakterii, co przyspiesza gojenie się ran.
Posiada silne właściwości nawilżające oraz antyoksydacyjne, dzięki czepu pomaga w zachowaniu gładkiej oraz młodej cery. Szczególnie sprawdzi się w codziennej pielęgnacji suchej skóry twarzy, rąk i nóg.
Jak jeść Miód Manuka?
Miód Manuka ma gęstą konsystencję, ciemną barwę oraz intensywny smak. Jak już wspomnieliśmy warto stosować go zamiast cukru np. do słodzenia napojów oraz potraw. Należy jednak pamiętać, by nie były one poddawane obróbce termicznej. W temperaturze powyżej 37 °C miód traci bowiem swoje drogocenne właściwości.
Intensywny smak nowozelandzkiego miodu doda charakteru niejednej potrawie. Doskonale nadaje się do porannego musli, owsianki, granoli czy jako dodatek do jogurtu, kefiru i świeżych owoców. Manuka bardzo dobrze komponuje się też ze wszelkiego typu twarogami oraz serami dojrzewającymi. Dzięki gęstej, kremowej konsystencji, doskonale rozsmarowuje się na każdym pieczywie. To idealny dodatek do każdego śniadania!
Po całej nocy poziom glukozy w organizmie znacznie spada, co może wpłynąć na spadek formy oraz pogorszenie naszego samopoczucia. Dlatego warto poranną rutynę zacząć od Miodu Manuka na czczo. Już jedna łyżeczka Miodu Manuka prosto ze słoika potrafi zdziałać cuda. Można też rozpuścić go w wodzie z dodatkiem cytryny i np. startego korzenia świeżego imbiru.
Miód Manuka będzie świetnym dodatkiem do wielu potraw
Ile miodu dziennie można jeść?
Wszystko zależy od wieku oraz od trybu życia, jaki prowadzimy. W przypadku osób dorosłych optymalna ilość to 2–3 łyżeczki. Ponieważ to produkt kaloryczny, powinny uważać na niego osoby z cukrzycą oraz osoby starsze. Wystarczająca ilość u dzieci to 1 łyżeczka miodu, należy jednak pamiętać, że nie powinny spożywać go niemowlęta poniżej 1 roku życia.
Na większą ilość miodu mogą sobie natomiast pozwolić osoby czynnie uprawiające sport. Ten naturalny produkt pszczeli stanowi źródło zdrowych i dobrze przyswajalnych węglowodanów, które mogą być wsparciem codziennych treningów.