Spożywanie miodu Manuka

Ile Miodu Manuka MGO™ należy jeść codziennie?

Miód Manuka MGO™ jest produktem spożywczym, dlatego nie obowiązują go zalecenia dziennego spożycia (tak jak w przypadku makro- i mikroskładników) ani dawki (jak przy stosowaniu suplementów diety i leków).

Popularne jest przyjmowanie 2-3 łyżeczek Miodu Manuka MGO™ rano, na czczo, około 20 minut przed posiłkiem. Częstotliwość spożywania można zwiększyć, przy jednoczesnym zmniejszeniu jednorazowej porcji, np. 2 razy dziennie po 1 – 1,5 łyżeczki na 20 minut przed posiłkiem. 
Innym sposobem jest spożywanie Miodu Manuka MGO™ przez rozpuszczenie go w letnim (nie gorącym) płynie – najlepiej w wodzie. Ze względu na zmniejszenie koncentracji methylglyoxalu, alternatywny sposób spożywania wykorzystywany jest najczęściej przez osoby o zwiększonej wrażliwości sensorycznej na charakterystyczny, intensywny smak miodu (najczęściej dzieci i osoby w podeszłym wieku).
Górną granicę dziennego spożycia miodu powinien dyktować zdrowy rozsądek.

Przez jaki okres czasu można spożywać Miód Manuka MGO™?

Miód Manuka MGO™ ze względu na swoje wyjątkowe walory, warto włączyć na stałe do codziennego jadłospisu.

Przeciwskazania do spożywania

Miód Manuka MGO™ jest produktem w 100% naturalnym i bezpiecznym.
Osoby uczulone na inne rodzaje miodów i produktów pszczelich, oraz osoby z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów (np. chorzy na cukrzycę) powinny jego spożywanie skonsultować z lekarzem.
Należy ponadto pamiętać, że nie zaleca się podawania jakiegokolwiek miodu dzieciom poniżej 1 roku życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium