Problem przesuszonej skóry zimą dotyczy ogromnej ilości osób – nie tylko tych, którzy z tym problemem borykają się na co dzień. Skóra w zimie potrzebuje mnóstwo uwagi – niskie temperatury, mroźny wiatr oraz opady śniegu potrafią naprawdę dać jej się we znaki. Nie bez znaczenia są także wahania temperatury – wychodzenie z ciepłych wnętrz na zewnątrz oraz na odwrót. Oto krótki poradnik, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą, aby problem przesuszonej skóry stał się tylko wspomnieniem.
- Przesuszona skóra - skąd ten pomysł?
- Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą?
- Pękająca skóra na dłoniach – jak radzić sobie z tym problemem?
- Pielęgnacja skóry zimą
Przesuszona skóra – skąd ten problem?
Aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą, warto wiedzieć, skąd w ogóle bierze się ten problem. Otóż, sebum wytwarzane przez ludzką skórę stanowi bardzo ważny składnik płaszcza lipidowego, który jest naturalną warstwą ochronną skóry. Wystawiona na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych w okresie zimowym skóra nie jest w stanie utrzymać właściwego poziomu nawilżania, a to ze względu na zmniejszoną produkcję sebum. Staje się przez to bardzo podatna na wpływ niekorzystnych warunków – może stać się matowa, nieprzyjemna w dotyku, szorstka – mogą pojawiać się także na niej podrażnienia. Sama skóra może zacząć się łuszczyć.
Dlaczego właściwa pielęgnacja skóry zimą jest tak ważna? Otóż, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że sucha skóra jest o wiele bardziej narażona na szybsze pojawienie się oznak starzenia, a także uwidocznienie zmarszczek. Osoby, które chcą skutecznie walczyć z tym problemem, powinny postawić na naturalną pielęgnację opartą na najwyższej jakości składnikach.
Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą?
Naturalna pielęgnacja skóry zimą w dużej mierze powinna opierać się na naturalnych preparatach.
Przy zimowych zabiegach pielęgnacyjnych bardzo ważną rolę powinny odgrywać różnego rodzaju oleje – nie tylko nadają cerze blask, ale także służą jako opatrunek dla skóry, której kondycja pozostawia wiele do życzenia.
Wartym uwagi olejkiem jest olejek arganowy, który uznawany jest za jeden z najdroższych olejów na całym świecie. Bardzo dobrze radzi sobie z problemem przesuszonej skóry, a to ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych oraz witaminy E. Zimą dobrze jest mieć także w swojej kosmetyczce olej jojoba – jego skład chemiczny zbliżony jest do składu ludzkiego sebum. Olej ten doskonale sprawdza się, jeśli chodzi o utrzymanie optymalnego nawilżenia cery. W jego skład wchodzą również witaminy oraz fitosterole, które zapobiegają utracie wody oraz opóźniają pojawianie się oznak starzenia.
Przesuszona skóra często potrzebuje bardzo intensywnej, regularnej pielęgnacji. W tym celu warto sięgnąć po olej konopny, który aż w 80% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stanowi niezastąpioną broń w walce z problemem przesuszania i łuszczenia się skóry. Nie tylko dba o jej prawidłowe nawilżenie, ale także niweluje oznaki starzenia oraz utrzymuje cerę w dobrej kondycji.
Skóra jest szczególnie narażona na uszkodzenia zimą
Pękająca skóra na dłoniach – jak radzić sobie z tym problemem?
Pękająca skóra u rąk to problem, który zimą dotyka mnóstwo osób. Pomimo tego, że początkowo problem może wyglądać na typowo kosmetyczny, to jednak z czasem pękająca skóra u rąk może zacząć krwawić i boleć.
Wszystko dlatego, że okres zimy to bardzo ciężki czas dla dłoni. Skóra na nich narażona jest na działanie zimna, wiatru i mrozu. Utrata wilgotności skóry bardzo często dotyczy rąk, ponieważ one dodatkowo narażone są na częsty kontakt z wodą i różnego rodzaju detergentami. Do tego są częściami ciała, które są najbardziej narażone na wychłodzenie.
Pomimo tego, że pękająca skóra na zgięciach palców wydaje się poważnym problemem, to jednak łatwo można sobie z nim poradzić. W zimie bezwzględnie trzeba pamiętać o zakładaniu rękawiczek – najlepiej tych wykonanych z naturalnych materiałów, gwarantujących optymalną cyrkulację powietrza. W trakcie mycia rąk należy korzystać z naturalnych, łagodnych preparatów, a także unikać intensywnego pocierania skóry dłoni przy pomocy ręcznika. Aby wspomóc dłonie w ciężkim okresie zimowym, można stosować różnego rodzaju kremy i maści – w tym celu doskonale sprawdzą się kosmetyki z miodem manuka.
Zimą warto zawsze mieć przy sobie rękawiczki
Pielęgnacja skóry zimą
Osoby, dla których problem suchej skóry staje się bardzo uciążliwy, powinny postawić na pielęgnację Regularne i systematyczne stosowanie regenerująco-ochronnego balsamu z miodem manuka pozwoli poczuć natychmiastową ulgę, a także odżywić i poprawić kondycję skóry.
Niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest sucha, swędząca skóra zimą na twarzy, czy też suche ręce, regenerująco-ochronny balsam od Manuka Health New Zealand przyniesie Ci ukojenie. W jego składzie można znaleźć aż 30% oryginalnego miodu manuka MGO, którego działanie zostało wzmocnione nagietkiem – składnikiem bardzo popularnym w przemyśle kosmetycznym na terenie całego świata.
Jeśli już mowa o pielęgnacji suchej skóry w okresie zimowym, nie zapominaj o delikatnej skórze ust, która również narażona jest na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Pomadka ochronna z miodem manuka stosowana regularnie sprawi, że Twoje usta nawet podczas największych mrozów będą odżywione, jędrne i zdrowe.