Olejek z manuka

Olejek z manuka

Rosnący w Nowej Zelandii i częściowo w Australii krzew manuka jest niezwykłą rośliną. To właśnie z nektaru kwiatów tego krzewu wytwarzany jest miód Manuka. Jednak krzew dostarcza również innych dobrodziejstw. Oprócz miodu Manuka jednym z nich jest olejek.

 

Olej z manuka

Olejek z krzewu manuka otrzymywany jest z liści krzewu Leptospermum scoparium. Istnieją różne sposoby pozyskiwania olejków eterycznych. Aby pozyskać olejek z manuka, podgrzewa się liście, a następnie odparowuje olejek, który następnie zostanie wyizolowany. Proces destylacji parą wodną może trwać 36 godzin, w zależności od użytego materiału. Ze 100 gramów liści uzyskuje się około 17 gramów olejku. Surowce potrzebne do produkcji olejku pozyskiwane są ręcznie z dziko rosnących krzewów.

 

Olejek manuka – właściwości

Za właściwości olejku manuka odpowiada wiele związków o specyficznych właściwościach. Znajdziemy w nim między innymi: triketony, które wyróżniają go spośród innych olejków eterycznych, a także seskwiterpenowe węglowodory oraz monoterpenowe węglowodory, oraz ich tlenowe pochodne. Warto pamiętać, że aby móc cieszyć się z pełni właściwości olejku manuka, należy kupować go od sprawdzonych producentów.

 

Olejek manuka – zastosowanie

W czystej postaci olejek sprawdzi się jako dodatek do kąpieli, zmieszany z oliwą znajdzie zastosowanie podczas masażu, zmieszany z wodą może być stosowany jako płukanka do ust. Ze względu na swoje właściwości chętnie wykorzystywany jest w kosmetykach. Wykazuje również działanie odprężające i kojące, przez co chętnie wykorzystywany jest w aromaterapii.

 

Olejek z manuka – cena

Podczas zakupu, należy zwrócić uwagę na kraj produkcji i jakość, surowców, z których został pozyskany olejek manuka. Cena niestety w tym przypadku nie należy do najniższych, za buteleczkę o pojemności 10 ml przyjdzie nam zapłacić około 100zł. Olejek manuka - gdzie kupić. Olejek, podobnie jak inne produkty z krzewu manuka należy kupować od sprawdzonych producentów. Ważny jest kraj pochodzenia olejku. Niska cena olejku może być kusząca, jednak rodzi obawy, czy produkt jest faktycznie wysokiej jakości.

 

Olejek z drzewa manuka – opinie

Opinie o olejku są pozytywne. Większość klientów uważa olejek za dobry, lub bardzo dobry oraz, że olejek jest wart swojej ceny. Wśród zalet wymienianych przez klientów znajdują się: skuteczność, szybkość działania, wydajność, zapach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium