Olejek z manuka

Olejek z manuka

Rosnący w Nowej Zelandii i częściowo w Australii krzew manuka jest niezwykłą rośliną. To właśnie z nektaru kwiatów tego krzewu wytwarzany jest miód Manuka. Jednak krzew dostarcza również innych dobrodziejstw. Oprócz miodu Manuka jednym z nich jest olejek.

Olejek Manuka Nowa Zelandia

Olejek z krzewu manuka otrzymywany jest z liści krzewu Leptospermum scoparium. Istnieją różne sposoby pozyskiwania olejków eterycznych. Aby pozyskać olejek z manuka, podgrzewa się liście, a następnie odparowuje olejek, który następnie zostanie wyizolowany. Proces destylacji parą wodną może trwać 36 godzin, w zależności od użytego materiału. Ze 100 gramów liści uzyskuje się około 17 gramów olejku. Surowce potrzebne do produkcji olejku pozyskiwane są ręcznie z dziko rosnących krzewów.

Olejek manuka – właściwości

Za właściwości olejku manuka odpowiada wiele związków o specyficznych właściwościach. Znajdziemy w nim między innymi: triketony, które wyróżniają go spośród innych olejków eterycznych, a także seskwiterpenowe węglowodory oraz monoterpenowe węglowodory, oraz ich tlenowe pochodne. Warto pamiętać, że aby móc cieszyć się z pełni właściwości olejku manuka, należy kupować go od sprawdzonych producentów.

 Olejek Manuka właściwości

Olejek manuka – zastosowanie

Olejek manuka do masażu to najczęściej spotykane zastosowanie tego produktu. Mieszając olejek manuka z olejem bazowym, uzyskujemy produkt, którego konsystencja idealnie nadaje się do profesjonalnego masażu, nawet w domowym zaciszu. Ze względu na swoje właściwości chętnie wykorzystywany jest w wielu kosmetykach i gabinetach SPA. Zapach olejku manuka jest niepowtarzalny, dlatego idealnie nadaje się do aromaterapii.

Olejek Manuka do masażu

 

Olejek z manuka – cena

Podczas zakupu, należy zwrócić uwagę na kraj produkcji i jakość, surowców, z których został pozyskany olejek manuka. Cena niestety w tym przypadku nie należy do najniższych, za buteleczkę o pojemności 10 ml przyjdzie nam zapłacić około 100zł.

Olejek manuka - gdzie kupić

Olejek manuka, podobnie jak inne produkty z krzewu manuka należy kupować od sprawdzonych producentów. Ważny jest kraj pochodzenia olejku. Niska cena olejku manuka może być kusząca, jednak rodzi obawy, czy produkt jest faktycznie wysokiej jakości.

Propharma jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce olejku manuka od Manuka Health New Zealand.


Kupując Olejek manuka ⇒ tutaj ⇐ masz pewność, że to oryginalny, wysokiej jakości produkt. 


 

Olejek manuka

 

Olejek z drzewa manuka – opinie

To Wasze opinie o olejku są dla nas najważniejsze. Na własnej skórze wypróbuj olejek manuka i podziel się opinią z innymi.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium