Miód to bardzo wartościowy element dziecięcej diety. Jest bowiem pełen nie tylko łatwo przyswajalnych węglowodanów, ale również cennych mikroelementów i enzymów. Wielu rodziców zadaje pytanie o zasadność podawania miodu dzieciom. Oto główne zagadnienia, jeśli chodzi o miód manuka dla dzieci.
Nowy rok szkolny tuż tuż, dlatego to naprawdę ostatni dzwonek na odpowiednie przygotowania. Nie warto odkładać ich na ostatnią chwilę, aby uniknąć zbędnych nerwów i gorączkowej krzątaniny. Oto kilka sposobów na to, jak spokojnie przywitać nowy rok szkolny z Miodami Manuka MGO™.
Pszczelarstwo dla jednych osób bywa ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu i swego rodzaju pasją, podczas gdy inni traktują je jako drogę życiową, zawód i sposób na zarabianie pieniędzy. Niezależnie od tego, co kieruje osobami decydującymi się na wykonywanie zawodu pszczelarza, warto zastanowić się, jakie warunki trzeba spełnić, by w ogóle nim zostać.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, z jak wielkim światowym kryzysem wiązałoby się wyginięcie pszczół. Znaczenie tych niepozornych owadów w przyrodzie jest naprawdę ogromne. Nie tylko umożliwiają one zachowanie równowagi w środowisku naturalnym, ale również zapewniają nam dostęp do miodu, propolisu, pyłku, pierzgi czy też wosku pszczelego. Większości osób ciężko by było wyobrazić sobie świat bez warzyw i owoców – a to właśnie ich może w pierwszej kolejności zabraknąć, gdy populacja pszczół znacząco się zmniejszy. Właściciele przydomowych ogrodów i działek powinni zrobić wszystko, by przyciągnąć pszczoły do swojego ogrodu, oferując im środowisko dopasowane do ich potrzeb.
Lato, słońce, piasek, woda… To chyba najbardziej wyczekiwany, nie tylko przez dzieci, ale także dorosłych, moment w roku. Niestety dla naszej skóry to trudny czas, pełen wyzwań i wielu niebezpieczeństw. Największe to oczywiście promienie UV, ale nie zapominajmy też o słonej wodzie, wietrze czy wysokich temperaturach. Nasza skóra latem wymaga naprawdę specjalnego potraktowania. Podpowiadamy, jak się tym zająć!
Piękne, kuszące i zmysłowo lśniące usta to niewątpliwy atrybut oraz marzenie każdej kobiety. Tymczasem bardzo często, na skutek wiatru, mrozu czy słońca, cienka i delikatna skóra warg szybko wysycha, pierzchnie, a nawet zaczyna pękać. Co zrobić, by temu zapobiec? Miodowy poradnik ma swoje sprawdzone i niezawodne sposoby.
Wakacje to intensywny czas zabaw dla dzieci, które wyjeżdżają na obozy, spędzają dużo czasu na podwórku, poznają świat. To wtedy w ruch wchodzą hulajnogi, rowery i inne formy intensywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. To sprawia, że lato jest zarazem okresem szczególnie „naznaczonym” poprzez otarcia, zadrapania, skaleczenia i drobne rany. Najczęściej do ich powstania dochodzi właśnie podczas zabawy i aktywności ruchowych. Jak radzić sobie z otarciami i skaleczeniami? Z pomocą przychodzi antybakteryjny Miód Manuka na skaleczenia.
Wakacje to oczywiście odpoczynek oraz letnia beztroska i nikt w tym czasie nie planuje chorować. Jednak, jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony, a drobne skaleczenia, ukąszenia czy inne dolegliwości związane z podróżą, zmianą klimatu czy dietą mogą przydarzyć się każdemu. Jak skompletować wakacyjną apteczkę, aby być przygotowanym na każdą ewentualność? Poradnik Miodów Manuka MGO™ podpowiada.
Na ogół nie darzymy ich wielką sympatią w obawie o użądlenia, ale trzeba przyznać, że odgrywają one bardzo ważną rolę w ekosystemie. Mowa o pszczołach, dzięki którym rozwija się 1/3 upraw i blisko 90% roślin. W ostatnich latach obserwuje się jednak poważny spadek liczebności tych owadów. Pojawia się pytanie, czy świat bez pszczół może istnieć? Sprawdźmy!
Pierwszym uhonorowanym tatą był amerykański weteran wojenny i samotny rodzic czternaściorga dzieci – William Jackson Smart. Musiało minąć jednak ponad 50 lat, by zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce docenić rolę ojców w sposób oficjalny. W naszym kraju Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca, czyli niespełna miesiąc po Dniu Matki. To idealny moment, by wszystkim naszym kochanym tatom podziękować za ich czułość, troskę i ojcowską miłość.
To, co jemy, nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie, samopoczucie oraz ogólny wygląd. Ciężkostrawne, kaloryczne i wysoko przetworzone produkty szybko odbijają się na funkcjonowaniu naszego organizmu, a także stanie naszej skóry. Nadchodzące lato bezlitośnie obnaża wszelkie błędy w codziennej diecie. Bardziej skąpa odzież czy kostium kąpielowy odkrywają wszelkie mankamenty naszej urody oraz zbędne kilogramy. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się w tym czasie przejść na dietę. Co jeść, by wyglądać i dobrze czuć się latem?
Choć na ogół darzymy je dużą sympatią, często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo im zawdzięczamy. Mowa o pszczołach, których rola w ekosystemie jest naprawdę nie do przecenienia. Blisko 1/3 upraw i nawet 90% roślin rozwija się właśnie dzięki ciężkiej pracy zapylających je owadów. 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół – święto, na które sobie małe, ale niezwykle pracowite, pszczółki w pełni zasłużyły!
Zdaniem Józefa Ignacego Kraszewskiego „jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”. I jest też jeden dzień w roku, kiedy za tę bezwarunkową miłość naszym mamom możemy w szczególny sposób podziękować…
Ponieważ miód ma odczyn kwaśny, od lat pokutowała opinia, że nie należy nakładać go metalową łyżką. Jedni uważali, że metal może wejść w reakcję z miodem i pozbawić go drogocennych właściwości. Inni, że może zmienić jego smak, a jeszcze inni, że metal może nawet uwalniać potencjalnie szkodliwe substancje. Jaka jest prawda? Sprawdzamy.
Okres wiosenno-letni to cudowny czas, kiedy słońce jaśniej świeci, dni są dłuższe i cieplejsze, ale także przyroda budzi się do życia. Zakwitają drzewa, krzewy i kwiaty wabiąc swym zapachem i kolorem liczne pszczoły. Choć to niezwykle pożyteczne dla nas i całego ekosystemu owady, to bliskie spotkanie z nimi może okazać się mało przyjemne. Użądlenie pszczoły zazwyczaj nie jest groźne, jednak w przypadku np. uczulenia na jad, może zakończyć się nawet tragicznie.
Wielkanoc to niezwykle ważne w polskiej tradycji święta, które wypadają zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Poprzedza je Wielki Tydzień, ale też intensywne świąteczne przygotowania, na które składają się wiosenne porządki, przygotowywanie tradycyjnych wielkanocnych potraw, koszyczków ze święconką, malowanie jaj, pieczenie ciast i oczywiście… życzenia składane bliskim.
Z roku na rok na całym świecie obserwujemy stale rosnącą popularność Miodu Manuka MGO™. Systematycznie powiększa się także grono entuzjastów nowozelandzkiego gatunku w Polsce. Wszystko za sprawą methylglyoxalu, który nie jest dostępny w takich ilościach w żadnym innym miodzie! Dlatego też zachęcamy do regularnego spożywania 1 łyżeczki Miodu Manuka MGO™ dziennie dla budowania swoich nawyków.
Miód to najbardziej popularny produkt pszczeli, którego dobroczynne właściwości doceniali już starożytni. Jego słodki smak kochają chyba wszyscy. Czy można jednak mieć na niego alergię? Na szczęście to bardzo rzadkie zjawisko. Kto jest najbardziej narażony na przykre dolegliwości alergiczne? Jaki miód uczula najbardziej i czy mogą go jeść dzieci? Sprawdzamy.
Ciąża to prawdziwa rewolucja w życiu kobiety. Zmiany dotyczą przede wszystkim organizmu przyszłej mamy oraz kondycji jej skóry. W tym szczególnym czasie należy wyjątkowo zadbać o skórę, by po porodzie nadal była elastyczna i nie szpeciły jej widoczne rozstępy. W codziennej pielęgnacji pomoże nam regenerująco-ochronny balsam z Miodem Manuka.
Pamiętacie Kubusia Puchatka? Sympatycznego misia z książeczki Alan Alexander Milne i ogromnego konesera miodu? Czy niedźwiedzie faktycznie jedzą miód? Jakie jeszcze zwierzęta gustują w pszczelim smakołyku? I czy możemy podawać je naszym domowym czworonogom? Spróbujemy rozwikłać kilka zagadek!
Pszczoła większości z nas kojarzy się oczywiście z pysznym i słodkim przysmakiem, jakim jest miód. Tymczasem ten niepozorny owad odgrywa kluczową rolę w całym ekosystemie. Pracowite owady zapylają bowiem blisko 80% roślin! Niestety na skutek zgubnej działalności człowieka populacja pszczół w ostatnich dziesięcioleciach zaczęła systematycznie spadać. Dlaczego musimy o nie walczyć?
Oryginalny Miód Manuka powstaje z nektaru krzewów Leptospermum scoparium, które porastają czyste i dziewicze tereny Nowej Zelandii. Z uwagi na krótki okres kwitnienia rośliny, ale także to, że znajduje się tu wiele innych miododajnych krzewów, pozyskanie jednorodnego miodu jest niezwykle trudne. Ma to niewątpliwy wpływ na wysoką cenę tego gatunku, a w efekcie liczne zafałszowania miodu. Na co zwrócić uwagę kupując Miód Manuka np. w internecie, by nie paść ofiarą oszustwa? Sprawdźmy…
Wszyscy mamy świadomość, że wraz z upływem czasu namiętność w związku spada. Nie oznacza to jednak, że musimy od razu sięgać po „niebieską tabletkę”, albo, co gorsza, szukać innego partnera
Długie zimowe wieczory to doskonały czas, by zrobić coś dla swojego ciała. Aromatyczna kąpiel, regenerująca maseczka, a może automasaż z udziałem Olejku Manuka? Taki własnoręcznie wykonany masaż to nie tylko doskonały relaks i odprężenie, ale przede wszystkim poprawa krążenia, elastyczności skóry i mięśni oraz dotlenienie tkanek. I co ważne, możemy go wykonać praktycznie w dowolnie wybranym momencie.