Miód Manuka — który wybrać?

Miód Manuka — który wybrać?

Chcąc dokonać zakupu, warto się zastanowić który miód Manuka wybrać. Najważniejszym wyborem, jest wybór producenta. Obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów miodów Manuka, różnych producentów i certyfikowane różnymi metodami. Aby wybrać najlepszy miód Manuka, warto kupić go od sprawdzonego, zaufanego producenta. Jeśli nie mamy pewności, który z producentów jest wart zaufania, dobrze jest wejść na stronę UMFHA (Unique Manuka Factor Honey Association). W zakładce UMFHA members możemy sprawdzić, czy producent posiada licencję. Kupując miód od producentów wyróżnionych tą licencją, ma się pewność, że kupiony miód jest oryginalny i najwyższej jakości. Ponadto warto zwrócić uwagę na system certyfikacji miodu. Warte uwagi są miody oznaczone certyfikatem MGO i UMF.

 

Miód Manuka – jaki kupić?

Jeśli już wybierzemy producenta, nadal pojawia się pytanie, jaki miód Manuka kupić. Tym razem problemem może być oznaczenie miodów. Miody Manuka najprościej jest podzielić na te ze średnim i wysokim stężeniem methylglyoxalu (MGO). Średnią zawartość tego związku posiadają miody Manuka MGO 100+ i 250+. Polecane są one do spożywania na co dzień. Wyższą zawartość methylglyoxalu posiadają miody Manuka MGO 400+ i 550+. Są one polecane dla osób, którym szczególnie zależy na dużej zawartości tego związku.

Wybierając miód Manuka, warto również zwrócić uwagę na realną zawartość methylglyoxalu w słoiku miodu. Według badań przeprowadzonych w 2018 roku na zlecenie formy Propharma, miody Manuka MGO Manuka Health w kilogramie miodu zawierają nawet 200 mg MGO więcej, niż deklaruje producent. Zatem kupując miód Manuka MGO 550+ otrzymujemy nie 550, a nawet 770 miligramów MGO w kilogramie miodu! Jest o wynik niezwykle korzystny dla Klienta.

Dowiedz się więcej o badaniach miodów Manuka

 

Jaki miód Manuka kupić - opakowania

Dość istotną kwestią jest również rodzaj opakowania, w jakim kupimy miód. Jeśli jesteśmy mobilni, a chcemy mieć miód Manuka zawsze pod ręką, rozwiązaniem będzie miód w małych opakowaniach. Do wyboru są opakowania 100 gramów, 50 gramów lub 12 gramów, wygodne saszetki, które można wrzucić do plecaka i torebki i móc cieszyć się nimi w każdej chwili, bez konieczności nakładania łyżeczką. Jeśli szukamy bardziej ekonomicznego opakowania, świetnym wyborem będą większe słoiczki – 0.5 kg lub 1 kg. Ta wersja miodu Manuka wychodzi taniej, świetnie sprawdzi się również w dużych rodzinach, dla większej ilości domowników.

 

Miód Manuka- jaki wybrać dla dziecka?

Wybierając miód Manuka dla dziecka, należy kierować się tymi samymi kryteriami, co dla osoby dorosłej. Ponieważ miód Manuka jest naturalnym pszczelim produktem, nie ma wyznaczonych zaleceń, który miód dla dzieci jest najlepszy. Należy jednak pamiętać, aby nie podawać miodów dzieciom poniżej 1 roku życia. Możemy wybrać również cukierki z miodem Manuka, które występują w czterech różnych smakach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium