Miód Manuka – dawkowanie

Miód Manuka – dawkowanie

 

Miód często bywa postrzegany jako środek specjalnego zastosowania, który wymaga specjalnego dawkowania. Jest to jednak zwykły produkt spożywczy. Nie zostały ustalone dla niego żadne zalecenia odnośnie dziennego spożycia.

 

Przyjęło się jednak, że miód Manuka należy spożywać 1-3 łyżeczki, najlepiej 3 razy dziennie. Miód warto spożywać na czczo, ok. pół godziny przed każdym posiłkiem. Miód można również rozpuścić w letniej wodzie i wypić tak przygotowany roztwór. Taki sposób spożywania sprawi, że słoiczek 250 gramów miodu wystarczy nam na ponad dwa tygodnie. Miód może być włączony do diety przez cały rok, jednak najchętniej spożywany jest w sezonie jesienno-zimowym. Ze względu na swoje właściwości, miód może być spożywany codziennie.

Ze względu na fakt, że jest to produkt całkowicie naturalny, może być spożywany nawet w dużych ilościach. Methylglyoxal jest bezpieczny do spożywania do 500 mg dziennie. Aby dostarczyć tak dużą ilość MGO, należałoby spożyć 1 kilogram miodu! Jedyne co powinno nas ograniczać przy spożywaniu każdego miodu, to zdrowy rozsądek. Należy pamiętać, że miód to w większości cukry, które są kaloryczne. Spożywanie 3 łyżeczek miody dziennie dostarczy nam około 50 kcal.

Dawkowanie może być zależne również od zawartości methylglyoxalu. To ten związek jest najważniejszy w miodzie Manuka, dlatego należy spożyć jego odpowiednią ilość. Z tego powodu bardziej ekonomiczne są opakowania miodu o wysokiej zawartości methylglyoxalu. Dobrym wyborem będą miody Manuka MGO 400+ lub 550+.

Zalecana dzienna porcja produktu, została ustalona suplementów z miodem Manuka, na przykład cukierków lub syropu. W przypadków cukierków wynosi ona 5 cukierków dziennie.

 

Miód Manuka dawkowanie dla dzieci

 

Manukę możemy podawać również dzieciom powyżej 1 roku życia. Dawkowanie powinno wyglądać w taki sam sposób jak u dorosłych, czyli 1-3 łyżeczki, 3 razy dziennie. Jednak w tej kwestii również nie ma ograniczeń. Miód możemy podać również w formie napojów, koktajli, lub dodany do przygotowywanych na zimno słodyczy. Dobrym rozwiązaniem są gotowe cukierki z miodem Manuka w różnych smakach.

Pamiętajmy, że miodu nie powinny spożywać osoby uczulone na produkty pszczele, dzieci poniżej 1 roku życia i diabetycy. Jeżeli nie mamy pewności czy możemy spożywać miód warto zasięgnąć porady specjalisty, na przykład lekarza.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium