Miód opuncjowy – słodkość ze słonecznej Sycylii

Gatunek miodu pochodzący z opuncji figowej. Nektar potrzebny do produkcji tego rzadkiego gatunku pochodzi od pszczół ze słonecznej Sycylii. Opuncja nadaje charakterystyczny posmak, który można opisać jako „kwiatowy z delikatnym, świeżym aromatem”.

Miód opuncjowy – słodkość ze słonecznej Sycylii

 

 

Krótka historia opuncji

Opuncja figowa, która jest niezbędna do produkcji miodu opuncjowego nazywana jest również figą indyjską czy kaktusową.  Wyróżniamy wiele gatunków opuncji, niestety wielu z nich grozi wyginięcie. W zależności od gatunku przybiera inny kształt - czasem rośnie w formie drzewa, a w innym przypadku, w formie krzewu. Częścią jadalną opuncji są owoce, liście i kwiaty.

Przez Azteków opuncja uważana była za świętą i do dziś jest cenioną rośliną leczniczą. Opuncja może mieć również działanie odżywcze i bardzo silnie nawilżające. Miąższ opuncji figowej w medycynie ludowej Meksyku wykorzystywany jest w aplikacjach miejscowych, w celu przyspieszenia gojenia się ran skórnych.

Owoce opuncji po spożyciu dają uczucie sytości, dlatego wystarczy niewielka ilość by zaspokoić apetyt. By ocenić obszerność zastosowania opuncji w żywieniu, wykonano badania dotyczące wpływu gotowania liści opuncji na ich właściwości odżywcze. Wszystkie badania potwierdziły wysoką jakość i obszerne możliwości zastosowania opuncji w żywieniu. Wiele produktów z opuncji, w tym oczywiście miody, cieszą się dzięki temu ogromną popularnością.

Miód opuncjowy – słodkość ze słonecznej Sycylii

Opuncje mogą wyglądać na prawdę zjawiskowo! 

 

Miód opuncjowy – czym się charakteryzuje?

Miód z opuncji jest wyjątkowym i bardzo rzadkim gatunkiem miodu. Oprócz wielu niezwykłych właściwości zawiera również duże ilości mikroelementów: potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo, molibden, molibden, mangan, kobalt, które pozytywnie wpływają na wygląd jak i samopoczucie.

Gatunek ten stosuje się także często jako pomoc przy przeziębieniu czy kłopotach z gardłem. Działa jak melisa, koi nerwy i uspokaja, a nawet działa nasennie. Co więcej, podobnie jak inne miody, ma z nimi jedną wspólną cechę: może zmniejszyć ryzyko powstawania bliznowców, czyli przerośniętych blizn, powstających po skaleczeniu lub urazie.

BESTSELLERY
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru
Miód Manuka MGO™ 550+ 250g, Cukierki + Pasta bez fluoru

266,82 zł

Cena regularna: 313,90 zł

Najniższa cena: 257,04 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium