Kiedy Nowa Zelandia otworzy granice?

Pandemia trwa i choć Nowa Zelandia jest krajem, który świetnie radzi sobie z koronawirusem, jej granice wciąż są zamknięte. Nie powinno to dziwić – rząd robi wszystko, aby utrzymać niski poziom zakażeń, a osoby podróżujące z krajów, w których jest ich więcej, stanowią ryzyko. Kiedy zatem Nowa Zelandia otworzy granice?

miód manuka pandemia koronawirus covid

 

Koronawirus w Nowej Zelandii

Inne kraje powinny postawić sobie Nową Zelandię za wzór do naśladowania, jeśli mowa o walce z pandemią koronawirusa Sars-CoV-2. Od początku postawiono tam na twardy lockdown i śledzenie kontaktów międzyludzkich. W efekcie zminimalizowano transmisję, a następnie wyeliminowano koronawirusa. W 2020 r. odnotowano nawet serię 100 dni bez żadnego zakażenia.

Obecnie (stan na wrzesień 2021 r.) tygodniowa średnia zakażeń wynosi 55 przypadków i odnotowuje się ich wzrost. Dwa tygodnie wcześniej było to średnio 5 przypadków tygodniowo. Oczywiście to nic w porównaniu z 30 tysiącami zakażeń, które obserwujemy w Wielkiej Brytanii. Nowa Zelandia wciąż radzi sobie świetnie!

 

Lockdown w Nowej Zelandii

Trzydniowy lockdown wprowadzono w Nowej Zelandii po odkryciu jednego zakażenia wariantem Delta w mieście Auckland 17 sierpnia 2021. Jak zapowiedziała premier Jacindy Ardern, w samym Auckland lockdown potrwa jednak dłużej. Okazuje się, że obecnie stopniowe luzowanie obostrzeń ma nastąpić po 1 września.

W całej Nowej Zelandii z wyjątkiem Auckland będzie wtedy obowiązywać trzeci poziom zagrożenia epidemicznego. Restauracje mogą serwować jedzenie wyłącznie na wynos, wszystkie obiekty publiczne pozostaną zamknięte, a liczba osób uczestniczących w weselach, będzie ograniczona do 10 osób.

nowa zelandia covid koronawirus podróże obostrzenia

Granice Nowej Zelandii są cały czas zamknięte

 

Podróż do Nowej Zelandii

Już na początku pandemii granice Nowej Zelandii zostały zamknięte. Na razie nie można więc planować podróży do Nowej Zelandii. Szczelne granice to jedna z głównych przyczyn skutecznej walki nowozelandzkiego rządu z transmisją koronawirusa.

Termin otwarcia granic nie jest jeszcze znany, jednak premier Arden zapowiedziała, że będą ostrożnie otwierane w pierwszym kwartale 2022 roku. Początkowo wjazd do Nowej Zelandii będzie dozwolony wyłącznie dla w pełni zaszczepionych osób z krajów o niskim ryzyku zagrożenia epidemiologicznego.

Zamknięte granice spowodowały z jednej strony skuteczną walkę z pandemią, ale z drugiej zablokowały wjazd wielu zagranicznych pracowników, a to spowodowało niedobory siły roboczej. Niektóre sektory gospodarki dotkliwie przez to ucierpiały. Przy otwartych granicach o działaniach wobec podróżnego będzie decydował kraj, z którego przyjedzie (jak wysokie jest zagrożenie epidemiczne).

Premier obawia się jednak, że jeśli granice zostaną otwarte zbyt szybko, Nowa Zelandia może paść ofiarą wybuchu pandemii.

 

Pandemia Covid-19 a dystrybucja miodu manuka

Koronawirus nie ma większego wpływu na dostawy miodu manuka. Wszystkie statki towarowe mogą wciąż kursować zarówno na załadunek, jak i rozładunek. Transport miodu manuka jest więc bezpieczny i wszyscy jego miłośnicy w Polsce mogą spać spokojnie. Dystrybucja nie jest w żaden sposób zagrożona!

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium