Gdzie najlepiej kupić miód manuka?

Miody manuka stają się coraz bardziej popularne, dlatego wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej je kupić. Warto wiedzieć, do jakiego sklepu się wybrać lub którą stronę internetową odwiedzić, aby mieć pewność, że zakupiony produkt będzie oryginalnym miodem manuka, a nie tzw. „podróbką”, których na rynku jest niestety coraz więcej.

gdzie kupić miód manuka zakupy miody

 

Gdzie kupić Miód Manuka w Warszawie? Sklepy z Miodem Manuka

W Warszawie jest 90 miejsc, w których możemy zakupić oryginalny miód manuka marki Manuka Health New Zealand. Są to głównie apteki, sklepy zielarskie i sklepy ekologiczne, ale także niektóre sklepy sieci Rossmann. Zachęcamy do skorzystania z naszej mapy ze sklepami, żeby sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się dane sklepy oraz punkty, w których można spróbować, jak smakuje Miód Manuka MGOTM, zanim go zakupimy. 

Punkty znajdują się nie tylko w centrum miasta, ale także we właściwie każdej dzielnicy. Sklepy i apteki oferujące sprzedaż Miodu Manuka MGOTM znajdziemy również w okolicach Warszawy – w Pruszkowie, Piasecznie czy Ożarowie Mazowieckim. Korzystając z mapy ze sklepami, zyskujemy pewność, że trafimy do miejsca, w którym kupimy prawdziwy Miód Manuka.

 

Gdzie kupić Miód Manuka w Internecie?

Miody Manuka znajdziemy na wielu stronach internetowych, jednak najlepiej kupować je od sprawdzonego dystrybutora. Sklep internetowy Miody Manuka oferuje miody nowozelandzkiej firmy Manuka Health New Zealand. Oprócz tego znajdziemy tu wiele informacji dotyczących nie tylko samego miodu, ale także Nowej Zelandii, pracy pszczół i wiele innych.

zakupu przez internet gdzie kupić miód manuka

Kupując Miód Manuka przez internet, warto wybierać sprawdzone sklepy

 

Oryginalne Miody Manuka

Czasem na rynku pojawiają się miody manuka z deklarowaną zawartością methylgloxalu sięgającą nawet 2000 mg/kg. Nie wybierajmy tego typu produktów, ponieważ tak wysokie stężenie MGO nie jest zjawiskiem naturalnym i wynika najprawdopodobniej z celowego przegrzania miodu w czasie pakowania i przechowywania przez producenta – co jest niedopuszczalne. 

Przegrzanie miodu powoduje bezpowrotną utratę jego cennych właściwości oraz powstanie związku zwanego HMF, którego wysokie stężenie jest charakterystycznym parametrem dla miodów sztucznych. Obecność HMF w wysokim stężeniu może świadczyć o fałszowaniu miodu poprzez dodatek sacharozy lub syropów słodzących.

 

MGO w Miodzie Manuka – jak wybrać?

Właśnie z tego powodu firma Manuka Health New Zealand wprowadziła do sprzedaży miody, w których zawartość MGO jest oznaczana w momencie umieszczania produktu w słoiku i zawiera się w bezpiecznym przedziale 30-550 mg/kg. Pamiętajmy przy tym, że wzrost zawartości MGO w prawidłowo pozyskiwanym i przechowywanym miodzie Manuka jest procesem naturalnym. Może wynosić nawet kilkadziesiąt procent więcej niż wartość deklarowana na opakowaniu.

Manuka Health New Zealand opracowała także własny system certyfikacji miodów, dzięki czemu każdy z nas może z łatwością sprawdzić ich oryginalność. Jest to bardzo ważne, ponieważ w czasach, w których wszystko można „podrabiać”, zyskujemy pewność, że zakupiony przez nas produkt to w 100% naturalny, oryginalny Miód Manuka, który powstał w wyniku ciężkiej pracy pszczół.

BESTSELLERY
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)
Miód Nektarowy Manuka MGO 100+ w saszetkach (nawet 323,5 MGO™)

40,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów
2x Miód Manuka MGO™ 400+ 500g + Pasta do zębów

537,12 zł

Cena regularna: 631,90 zł

Najniższa cena: 513,32 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium