Badania miodu Manuka

Badania miodu Manuka

Firma Propharma często przeprowadza badania miodów Manuka, aby mieć pewność, że Klienci otrzymują pełnowartościowy produkt. W 2016 roku przeprowadziliśmy badania zawartości methylglyoxalu w naszych miodach Manuka. Wyniki były zaskakujące, wszystkie przebadane miody zawierały zdecydowanie więcej methylglyoxalu (MGO) niż gwarantował producent.

zawartość mgo

Różnica był znaczna i wynosiła od 49 do prawie 100 mg/kg. Zaskoczeni tak dobrymi wynikami postanowiliśmy powtórzyć je w 2018 roku.

 

Miód Manuka – badania z 2018 r.

Powtórzone w 2018 roku badania okazały się jeszcze lepsze od tych, przeprowadzonych dwa lata wcześniej. Według nich, różnica w zawartości MGO może wynosić od prawie 80 do przeszło 220 mg/kg!

mgo

 

Methylglyoxal w Manuka

 

Skąd biorą się tak duże różnice w miodach Manuka MGO? Wpływ na to ma duża zawartość dihydroxyacetonu (DHA) w słoiczkach miodu. To właśnie z tego związku, w procesie trawienia pszczół oraz podczas leżakowania miodu powstaje methylglyoxal. Jest to niezwykle istotna informacja, ponieważ tłumaczy, dlaczego istnieją tak znaczące różnice między miodem badanym w Nowej Zelandii, a tym samym miodem, badanym w Polsce. Długi czas transportu miodu z Nowej Zelandii wpływa na większe wytwarzanie methylglyoxalu. Również w tej sytuacji może się pojawić pytanie, czy miód nie jest stary, a tak duża zawartość MGO jest wynikiem zbyt długiego magazynowania miodu. Na podstawie dołączonego do każdego słoiczka miodu certyfikatu, można określić samemu datę produkcji konkretnej partii.

 

Co to oznacza dla klienta?

Jest to niezwykle dobra wiadomość dla Klientów, ponieważ zgodnie z powyższymi badaniami okazuje się, że w regularnej cenie otrzymują oni wyższą zawartość methylglyoxalu. Niższy koszt tego związku jest niezwykle istotny ponieważ to właśnie on odpowiada za charakterystyczne właściwości miodów Manuka.

 

Porównując cenę miodów, warto zwracać uwagę na rzeczywistą zawartość methylglyoxalu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium